Starší žáci propásli velkou šanci na Pohár ČR

Národní házená končila sezónu.

Závěrečný osmý turnaj starších žáků se konal u nás v Hejnicích. Naše družstvo mělo náskok jednoho bodu na třetího rivala z Mostu. V dost oslabené sestavě však skončilo až čtyři body za ním. Trenéři museli řešit velké oslabení útoku angažováním dvou bývalých hráčů. Vypomoct nám přišli Dominik Michoň a Štěpán Hunal, kteří nedrželi přes půl roku v ruce balon. Nicméně dva naše klíčové útočníky Martina Havlíčka a Míru Němce se nahradit nepodařilo.

Úvodní utkání s Raspenavou jsme již tradičně vyhráli se štěstím. Družstvo nepodalo ideální výkon, přesto vyhrálo 8:4.

Druhý zápas s Loukou se nesl v podobném duchu. Náš útok se trápil a obrana zachraňovala co se dalo. Výhra 10:6 odpovídá průběhu utkání.

házená házená 2

Třetí utkání s Žatcem nenavázalo na těsné výsledky z předchozích duelů. Žatec tentokrát vyhrál s přehledem 9:2, když devět inkasovaných branek není moc, ale dvě vstřelené jsou žalostně málo. A tak se vyhrávat nedá.

Větev našim ambicím nalomila remíza s Chomutovem. Za druhý poločas jsme nevstřelili ani branku a sami jsme se připravili o vítězství. Jako slabina se opět projevilo proměňování šancí.

Stačilo nám jakýmkoliv způsobem zvítězit nad Mostem. Ale nestalo se tak. My prohráli 2:5. Obrana odvedla po celý zápas dobrý výkon až na zbytečné ztrácení balonů při rozehrávce. Přejít střední třetinu se tak stalo díky našim školáckým chybám téměř nemožné. Když družstvo neumí rozehrávat hody a dopravit balon do útočné třetiny, vyhrát se nedá. Ale porážka 2:5 neodpovídá průběhu utkání. Obě družstva byla více než vyrovnaná. Radoval se ale soupeř a odsoudil nás na pro nás smutné třetí místo.

házená 3 házená 4

Přesto hráčům patří poděkování za výkony odvedené po celou dobu sezony. Za bojovnost a odhodlání hrát i s drobnými bolístkami. Příští ročník se snad všichni sejdeme opět na hřišti. S některými již v dorosteneckém dresu.

Hejnice - Raspenava 8:4Hejnice - Louka 10:6

Hejnice - Žatec 2:9 Hejnice - Chomutov 4:4

Hejnice - Most 2:5

Střelci: Janovský R. 11, Hunal 8, Svratecký 4, Michoň 1, Němec 1, Janoušek 1.

Sestava: Jirka Louda(B,K) - Dan Dankanič, Adam Novák, Kuba Štrom, Kuba Kalina, David Mrlina - Roman Janovský, Marek Janovský, Martin Janoušek, Dominik Michoň, Honza Svratecký, Míra Němec, Štěpán Hunal.

Trenéři Vojta Jirounek a Tonda Nosek.