Volby do poslanecké sněmovny 8. a 9. října 2021

V pátek 8. a sobotu 9. října 2021 se konají volby do Poslanecké sněmovny, a to samozřejmě i v Hejnicích stejně jako všude jinde. V pátek se otevírají volební místnosti ve 14 hodin a uzavírají ve 22 hodin. V sobotu můžete využít své právo voliče od 8 do 14 hodin.

V Hejnicích jsou tradičně 4 volební okrsky s volebními místnostmi na stejných místech jako v minulosti. Okrsek č. 1 má volební místnost v nové budově základní školy. Okrsek č. 2 má svou základnu ve vestibulu městského kina. Okrsek č. 3 umožňuje spojit volbu s návštěvou restauračního zařízení, nachází se totiž v salónku restaurace Dělnický dům. A okrsek č. 4 svou volební místnost tradičně spojil s budovou mateřské školy na Ferdinandově.

Ve dnech předcházejících samotným volbám budou po městě rozvezeny volební lístky. K tomu, abyste je mohli všichni dostat, je třeba mít poštovní schránku, dále pak označení poštovní schránky vaším jménem a nebo být v době roznosu doma. Když by se k Vám volební lístky nějakým způsobem nedostaly, nevěste hlavu, můžete si je vyzvednout na městském úřadě v kanceláři matriky a nebo přímo u voleb, kde je dostanete ve volebních místnostech.

Ten, kdo se nebude nacházet v době voleb ve svém trvalém bydlišti – myšleno město či obec, má možnost si prostřednictvím matriky nechat vystavit voličský průkaz a volit kdekoliv v ČR. Ale pozor, při pobytu v jiném kraji budete volit jejich kandidátky a ne ty Liberecké.

A důležité upozornění k tomu, abyste mohli být k výkonu voleb vpuštěni, je třeba, abyste měli s sebou platný průkaz, kterým prokážete svou totožnost. A to buď občanským průkazem nebo cestovním pasem. Řidičský či jiný průkaz nelze uznat.

Je na Vás, koho si z kandidátek a kandidátů vyberete, je to Vaše svobodná volba. Ale mysleme na to, že jakýkoliv hlas rozhoduje a není místo k alibismu, aby o nás rozhodli pouze jiní.