Hejnické pádlo 2015 aneb přežijí jen hroši…

Fotogalerie z akce na koupališti

V neděli 6. září se konal třetí ročník recesistické soutěže Hejnické pádlo 2015. Tentokrát proti minulým ročníkům nám počasí přálo o poznání méně a noční deště a pokles teploty dávaly tušit jinou situaci na startu než letní poslední ročníky. Naštěstí se však přesně na soutěžní tři hodiny déšť odstěhoval někam do vzdálenějších končin a tak závodníky trápilo jen studenější klima a to doslova, protože vidět některé neohrožené jak se následně vrhají do vln bylo pro diváky s grogem či čajem v ruce neuvěřitelné.

I tak se podařilo přilákat na start 8 posádek, kdy do kategorie dospělých jich patřilo 6, a do dětské kategorie se přihlásily 2 posádky. Všichni byli zdravě namotivováni a závod se opět jel na dvě kola, kdy se počítalo to lepší. Větší vítr dělal některým jízdám protivlny, že si pádlující připadali jak na moři.

Oproti loňsku se díky nižší hladině vody, která stále ještě po letních suchách nedotekla, nebylo tolik pádů z vratké lávky do vody. A to jsme ji narychlo kvůli defektu na jedné pneumatice museli upravit, takže byla z kopce a křivá. Nakonec se vykoupal pouze německý parťák v týmu hasičů.

Ve výsledcích bylo nakonec vše při starém. Dvojnásobné vítězství přetavil v třetí titul tým MotorHead, tomu pouze o jedinou vteřinu nakonec na paty šlapaly pořadatelské týmy Hasičů a Bobrů. Proto jsme měli hned dvě druhá místa. Bobři tradičně ztratili u vystupování, takže si opět neokusili mít svůj štítek na putovním poháru v podobě pádla.

V dětské soutěži porazilo kompletní dámské družstvo Čtyřlístek tým Ponorek. Děti jely jen jeden okruh bez otočky, proto mají menší časy.

Opět se ukázalo, že pravidlo o minimálně jedné dámě na palubě je zajímavé, protože se trochu zjemní ta chlapská ješitnost a bere se to jako srandazávod místo dokazování si, kdo že je ten nej…


1. MotorHead 3:20

2. Hasiči 3:21

    B.O.B.R. 3:21

4. High society 3:30

5. Bum – Bum – Bum 3:39

6. Hasiči B. Potok 3:54


1. Čtyřlístek 2:38

2. Ponorky 3:05