Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Aktuality

ZÁKAZ PARKOVÁNÍ V ULICI NÁDRAŽNÍ

ZÁKAZ PARKOVÁNÍ V ULICI NÁDRAŽNÍ

28.11.2021 |

Vážení obyvatelé domů kolem ulice Nádražní v Hejnicích. Toto pondělí 29. listopadu bude od 6 hod ráno celá ulice uzavřena. Důvodem je frézování povrchu včetně parkovacích stání na levé straně před kompletní rekonstrukcí povrchu.
Proto Vás žádáme, abyste si své automobily již večer přeparkovali na jiná místa v Hejnicích nebo ráno nejpozději v 6 hodin s vozidlem odjeli. V případě, že tam vozidlo zůstane, může být poškozeno stavebními stroji, které musí kompletně celý povrch lokality odstranit.Děkujeme za pochopení. A případně to dejte vědět příbuzným a známým, kteří v ulici parkují.

 
Rozsvícení vánočního stromu ve videu

Rozsvícení vánočního stromu ve videu

27.11.2021 | Na tomto odkaze naleznete záznam z netradičního rozsvícení vánočního stromu v Hejnicích, které bohužel opět nemohlo proběhnout v tradičním duchu s účastí všech na místě.
 
Využijte nabídky umořit svůj dluh

Využijte nabídky umořit svůj dluh

26.11.2021 |

Spousta lidí řeší, že by na svůj nějaký dluh měla, ale ten zatím narostl na neskutečné sumy díky úrokům nebo exekutorským poplatkům...
A když nyní využijete možnost AMNESTIE SANKCÍ a u svého věřitele (tomu komu dlužíte), kterým je stát, kraj, obec nebo firma s většinovým podílem těchto uvedených, MŮŽETE ZAPLATIT POUZE SAMOTNÝ DLUH + manipulační poplatek 908 Kč a jsme bez dluhu a starostí.
Když to dáte vědět svému okolí, třeba to jednomu pomůže udělat tlustou čáru za jeho starostmi.

 
Vyhlášen nouzový stav

Vyhlášen nouzový stav

25.11.2021 |

Aktuální situace se mění od dnešní půlnoci!!! 
Nadále platí, že pro vstup na hromadné, kulturní a sportovní akce je nutné prokázat se očkováním či proděláním nemoci do 180 dní. 
Aktuálně se také projednává možnost povinného očkování pro skupinu obyvatel starší 60ti let a také určité profesní obory. Předpoklad zavedení někdy v únoru.
Zákaz trhů se týká pouze adventních, celoroční a farmářské trhy být mohou, jen je zákaz konzumace jídla a pití na místě.
ikona souboruPřesné znění nařízení najdete v tomto dokumentu.

 
Je nutné uhradit poplatky za odpady a psa

Je nutné uhradit poplatky za odpady a psa

22.11.2021 |

Upozorňujeme občany, že s koncem září vypršel termín na zaplacení poplatku za komunální odpad pro letošní rok. Ti, kteří tak zatím neučinili, musí zaplatit v co nejkratším termínu. Jinak se vystavují možných postihů v podobě platebního rozkazu navýšeného až na trojnásobek dlužné částky, což samozřejmě nechceme my ani vy.
Zjistěte si prosím, jestli máte všechny pohledávky vůči svému městu vyrovnané a případně je rychle vyřešte. Toto platí pro všechny obyvatele Hejnic a ty, kdož vlastní v Hejnicích chalupu nebo chatu - rekreační objekt.
Také upozorňujeme majitele psů, že je nutné uhradit za ně adekvátní poplatky. Všichni ti, kteří chovají psa a nemají ho přihlášeného, jej musí po uplynutí stáří 3 měsíců přihlásit a uvedený poplatek také zaplatit.

 
SILNICE SMĚDAVA - SOUŠ UZAVŘENA!!!

SILNICE SMĚDAVA - SOUŠ UZAVŘENA!!!

22.11.2021 |

Sice ještě není na horách po sněhu ani památka, ale dnešním pondělím 22. listopadu 2021 a 15. hodinou dojde k zimní uzavírce silnice II/290 v úseku Smědava - Souš.
Vývoj počasí totiž prognostikuje námrazu a sníh v horských oblastech.
Objízdná trasa 4 km uzavírky, vede přes Liberec - Jablonec - Tanvald (kolem 70 km) a nebo přes polskou stranu Jizerek.
Otevření se očekává v pozdním jaře, po roztání urolbovaného sněhu na silnici kolem vodní nádrže Souš.

 
Hejnice mají nového pomocníka na větve u silnic

Hejnice mají nového pomocníka na větve u silnic

21.11.2021 |

Město Hejnice pořídilo do svého strojového parku technických služeb další pomocnici. Tou je tato pilová hlava na příkopové rameno, které již rok využíváme k sekání krajnic a příkopů.Tahle specialita, která alternuje mulčovací hlavu slouží k údržbě průjezdných profilů silnic před zasahujícími větvemi a keři.
Záběr těchto 4 pilových kotoučů je 120 cm a dosah je několik metrů od traktoru včetně výšky.Zařízení budeme používat na odstranění zarostlých komunikací v Hejnicích. Velká část pochází ze soukromých zahrad a pozemků, kdy majitelé vysadili zeleň blízko hranice pozemku a silnice a neudržují svou zeleň, tak jak by bylo vhodné, aby kolem mohli projet popeláři, hasiči či traktor údržby bez rizika poškození laku, oken nebo zrcátek strojů.
Jelikož je to řez, který není veden zahrádkářskými pravidly, doporučujeme všem, kterým jejich ovocné stromy a živé ploty zasahují mimo vlastní pozemek si je ošetřit, aby se potom nečílili, že jejich strom nebo živý plot nevypadá jak si představovali a je "oškubaný".
Stejně tak žádáme obyvatele a chalupáře v Hejnicích, aby při výsadbě živých plotů využívali pouze své pozemky a ne krajnice v majetku města a zúžili tím tak průjezdné profily silnic. Stejně tak je třeba počítat, že ten živý plot nějak vyroste. Děkujeme.
Ukázka práce pilové hlavy.

 
Rozsvícení vánočního stromu bude bez programu

Rozsvícení vánočního stromu bude bez programu

20.11.2021 |

Vánoční strom v Hejnicích bude rozsvícen v pátek 26. listopadu v 18 hodin.
Akce bude bez občerstvení a kulturního programu.

K tomuto kroku bylo přistoupeno společným rozhodnutím vedení města vzhledem ke špatné prognóze vývoje současné situace.
Nechceme totiž řešit na místě dělení návštěvníků na jednotlivé skupiny, lustrování a také zbytečně přidělávat následně případnou práci nemocnicím a zdravotníkům. Doufáme, že toto rozhodnutí bude pochopeno.

 
Obrázek není k dispozici

Představení revitalizace mokřadu je ve videu

11.11.2021 |

Kdo se nemohl fyzicky účastnit představení projektu revitalizace mokřadní plochy u Skalního města ve středu v kině Hejnice, může se na besedu podívat ve videu na tomto odkaze.

 
Sbírka textilu pro Diakonii bude opět v listopadu

Sbírka textilu pro Diakonii bude opět v listopadu

08.11.2021 |

V pátek 19. 11. od 17 do 18 hodin a v sobotu 20. 11. od 8 do 10 hodin se koná podzimní sbírka nepotřebného textilu pro Diakonii Broumov. Vaše zabalené věci z možného seznamu můžete odevzdat POUZE v uvedenou dobu v kině Hejnice - vchod od hasičárny.
Prosím o nenošení v jinou dobu, děkujeme.

 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load