Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Aktuality

Ve středu se koná on-line beseda se starostou

Ve středu se koná on-line beseda se starostou

05.09.2022 |

Beseda se koná ve středu 7. září od 18 hodin na profilu Facebooku Jarda Demčák.
Stejně také na kanále YouTube města Hejnice.
Dotazy lze pokládat přímo při vysílání přes komentáře, nebo dopředu poslat mailem jaroslav.demcak@mestohejnice.cz.

 
U pětky bylo dokončeno parkoviště

U pětky bylo dokončeno parkoviště

01.09.2022 |

Napojením nového asfaltového povrchu komunikace s vyřešením odvodnění letité kaluže byla dokončena výstavba nového parkoviště u bytového domu pod kostelem.
Na místě vzniklo 9 parkovacích stání včetně jednoho pro držitele průkazky ZTP či ZTP/P. Celá plocha je vytvořena jako velmi zasakovací, kdy betonová vegetační dlažba v nájezdovém pruhu je doplněna čistě vegetativními plastovými rošty v místě stání pro automobily, které se v příštích týdnech celé zazelenají vyrostlým trávníkem jak je tomu již nyní na pravé straně díky stinné straně.
Součástí akce byla úprava plochy pod sezením vlevo, renovace sušáků na prádlo a přesun dětských herních prvků na střed plochy s novým gumovým podkladem.
Dostane se ještě na výměnu svítidel za nová moderní šetřící LED osvětlení.

 
PROGRAM KINA HEJNICE NA MĚSÍC ZÁŘÍ

PROGRAM KINA HEJNICE NA MĚSÍC ZÁŘÍ

30.08.2022 |

Představujeme Vám program kina Hejnice na měsíc září.

Připomínáme, že vstupenky na jednotlivá představení lze zakoupit nebo rezervovat na webových stránkách kina Hejnice www.kino.mestohejnice.cz

 
VE STŘEDU SE BUDE V HEJNICÍCH POKLÁDAT ASFALT

VE STŘEDU SE BUDE V HEJNICÍCH POKLÁDAT ASFALT

30.08.2022 |

Zítra, ve středu 31. srpna budou po Hejnicích probíhat rekonstrukce místních komunikací a pokládka asfaltových vrstev.
Jedná se o lokality označené v mapě. Hlavní část prací bude na opravě silnice v Zátiší od Dudků až po Polívkovi i s navazujícími odbočkami. A dále pak v lokalitě za kostelem a u "pětky" na novém parkovišti.

Prosíme všechny řidiče, aby respektovali práce a dočasné uzavírky a raději volili jiný směr cestování z práce a do práce a nechali hlavně nové povrchy vystydnou a ztvrdnout, protože když si na tom měkkém vyjedete koleje, budete na ně při jízdě nadávat dalších spoustu let.
Takže i cesta domů když v lokalitě bydlíte může být až navečer, kdy necháte auto pár hodin před realizovanou pokládkou.
Moc děkujeme.

 
SPORTOVNÍ DEN NA FOTBALOVÉM HŘIŠTI

SPORTOVNÍ DEN NA FOTBALOVÉM HŘIŠTI

30.08.2022 |

Spolek SPOLEČNĚ PRO HEJNICE srdečně zve na SPORTOVNÍ DEN, který se koná v pátek 2. září od 16:00 hodin do 18:00 hodin na fotbalovém hřišti v Hejnicích.

 
Hejnice sbírají návrhy na změnu územního plánu

Hejnice sbírají návrhy na změnu územního plánu

29.08.2022 |

Na stavebním úřadě MěÚ Hejnice probíhá do konce října 2022 sběr žádostí o změnu aktuálního územního plánu. Poté začnou práce na 2. změně územního plánu města Hejnice.

Návrhy na změny se podávají na oficiálním tiskopise.

ikona souboru.pdf verze ke stažení zde

ikona souboru.docx editovatelná verze ke stažení zde

 
Jizerský fotoklub Hejnice pořádá výstavu v Klášteře

Jizerský fotoklub Hejnice pořádá výstavu v Klášteře

27.08.2022 |

Zveme všechny milovníky kvalitní fotografie na výstavu Jizerského fotoklubu Hejnice v prostorách Kláštera Hejnice od 3. září do 30. října.
Slavnostní vernisáž je na programu v sobotu 3. září od 16 hodin.

 
LETNÍ KINO SE DNES KVŮLI ŠPATNÉMU POČASÍ RUŠÍ!!!

LETNÍ KINO SE DNES KVŮLI ŠPATNÉMU POČASÍ RUŠÍ!!!

26.08.2022 |

Zkusíme promítání přesunout na pondělní večer 29. srpna, kdy mám snad být lepší počasí.

Bude platit původní čas projekcí - Bambitka ve 20 hod, Po čem muži touží ve 22 hodin.

 
Pár čísel ohledně cen energií v Hejnicích

Pár čísel ohledně cen energií v Hejnicích

23.08.2022 |

Tyto řádky platí pro obyvatele městských bytů v Hejnicích a také pro obyvatele ostatních bytů na zdejších sídlištích, které jsou napojeny na centrální rozvod tepla z plynové kotelny u hřiště.

Město Hejnice má pro sebe, výměníkové stanice, VO a své organizace a jejich prostory zafixovanou elektřinu ještě až do konce roku 2023 zhruba na částce 2200 Kč/MWh. Příspěvková organizace ZŠ a MŠ má tento závazek stejně dlouhý, jen s trochu dražší částkou kolem 4 400 Kč/MWh.

Co se týče topení a teplé vody tak byty a nebytové prostory (Služby, škola) v malých objektech s vlastní plynovou kotelnou v objektu, včetně "pětky", mají fixaci ceny plynu do konce roku 2023 s cenou 600 Kč/MWh.
Centrální velká kotelna u hřiště, která zásobuje sídliště a přilehlé objekty (policie, zdravotní středisko, ZUŠka, úřad, kino, hasičárna, školka) má fixaci ceny dodávky plynu také do konce roku 2023 za cenu kolem 1250 Kč/MWh.

Vše toto znamená, že v případě žádné mimořádné události a dodržení dodávek ze strany dvou dodavatelů plynu a jednoho dodavatele elektřiny, kdy v obou případech je jedním z nich ČEZ Esco, by nemělo dojít do konce roku 2023 k nějakému výraznému nárůstu cen energií pro obyvatele a nájemníky těchto bytů a nebytů, o kterém se mluví v souvislosti s rekordními cenami energií na burzách.
Pozor, hovoříme pouze o zdražení z důvodů nárůstu cen zdrojů. Je jasné, že nějaké zvýšení lze očekávat v souvislosti s inflací, cenami materiálů a oprav a lidské práce. Ale to nikdy nebude stejné jako se nyní hovoří o nárůstu cen energií o 500 - 700 %.

To je jen tak trošku na uklidnění části Hejnic, které je závislé na dodávkách od města. Neuvádíme tu vaše soukromé smlouvy na dodávku elektřiny do vlastních bytů, kterou máte každý jinou.
V tuto chvíli se podnikají i kroky na snahu minimalizování rizika odpojení dodávek tepla v případě ochromení dodávky plynu do centrální kotelny. 

 
O mimořádný příspěvek 5 000 Kč lze žádat i přes MěÚ Hejnice

O mimořádný příspěvek 5 000 Kč lze žádat i přes MěÚ Hejnice

21.08.2022 |

Od pondělí 15. srpna můžete přijít požádat o jednorázový příspěvek na děti také na MěÚ Hejnice, kde vám pomohou podat žádost v systému Czech Point. K dispozice Vám je kancelář podatelny a případně matriky.

K žádosti je nutné prokázat svou totožnost, nejlépe tedy občanským průkazem. Dále je potřeba znát rodná čísla dětí, rodné číslo manžela, partnera, druha (pokud žijete spolu) a číslo účtu (na který má být příspěvek vyplacen). Celá žádost je pak přes CZECH POINT vyřízena do deseti minut.

S sebou tedy:
- doklad totožnosti
- rodné číslo žadatele
- rodné číslo dítěte (dětí)
- rodné číslo partnera (pokud žije ve společné domácnosti)
- číslo účtu

 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load