Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Aktuality

Nové jízdní řády již od neděle 12. 12.

Nové jízdní řády již od neděle 12. 12.

08.12.2021 |

Dovolujeme si Vás za KORID LK obeznámit o uveřejnění konečných verzí jízdních řádů (autobusových i vlakových) platných od 12. prosince 2021 na tomto odkaze:
www.iidol.cz/navrhovane-jizdni-rady.html    
Naleznete zde také souhrnné informace o změnách po oblastech.

 
V Hejnicích žijí poctiví lidé...

V Hejnicích žijí poctiví lidé...

08.12.2021 |

V minulých dnech se na policii přihlásil jeden občan Hejnic s tím, že při jízdě našel v části Frýdlantska u silnice rozházené bankovky a následně pak i poloplnou peněženku. Celkem tam v příkopě leželo skoro 80 tisíc korun.
Policie již měla nahlášenou ztrátu této hotovosti a tak udělala majiteli obrovskou radost, že se mu celý obnos včetně dokladů vrátil. Ten si bude velmi dlouho pamatovat, že peněženka, mobil a klíče opravdu na střechu auta nepatří... A proč tak velkou částku nosí v peněžence? Staví dům, takže hradil materiál a práci.
A my ještě touto cestou uctivě děkujeme poctivému místnímu nálezci, že se zachoval jako správný člověk a tento nález putoval svému majiteli. Děkujeme za Váš přístup.

 
VÁNOČNÍ CUKROVÍ PRO ZDRAVOTNÍKY V NEMOCNICI

VÁNOČNÍ CUKROVÍ PRO ZDRAVOTNÍKY V NEMOCNICI

07.12.2021 |

Vyhlašujeme sbírku vánočního cukroví pro zdravotníky a pacienty v Krajská nemocnice Liberec.
Proč? Chceme vyjádřit podporu a solidaritu s vytíženými zdravotníky naší nemocnice. A nejen zdravotníky, ale také bohužel zpříjemnit čas i těm, kteří budou advent nuceni trávit na nemocničním lůžku bez svých blízkých.

Cukroví do sbírky prosím zabalit do nevratných krabic a krabiček, případně doplnit nějaký vzkaz na podporu či třeba jen obrázek a dodat na MěÚ Hejnice od středy 8. do pondělí 13. prosince včetně. O víkendu je možné také donést, ale jen po dohodě času se starostou na tel. 777 682 274.
Děkuji za sdílení akce.

 
Hledáme počmáraná místa sprejerem

Hledáme počmáraná místa sprejerem

06.12.2021 |

Hejničáci a okolní, potřebujeme prosím pomoci. Máme velmi reálný tip na autora těchto typů kreseb, které se v poslední době objevily po Hejnicích a okolí a to v množství ne malém.
Budeme to předávat Policii k vyšetřování a proto vás žádáme, abyste nám pomohli zmapovat, kde všude se tyto tagy a graffiti (tento výtvarný projev) objevily. Ať sprejem nebo fixou.
Takže prosím poslat mailem nebo telefonem lokalitu nebo čp. kde náš malíř realizoval své umění. My zajistíme fotodokumentaci a předáme s podáním na PČR. Jde nám i o soukromé objekty.
Jedná se hlavně o grafiku u šipky, začínající na nápadné písmeno "Q". Většinou je v barevnosti oranžová a černá.
Děkujeme za pomoc.

 
Školní fotovoltaickou elektrárnu podpořilo ministerstvo

Školní fotovoltaickou elektrárnu podpořilo ministerstvo

05.12.2021 |

V rámci akce pořízení fotovoltaické elektrárny na střeše ZŠ a MŠ Hejnice a rekuperační jednotky do jedné z tříd, chceme poděkovat Ministerstvu životního prostředí a Státnímu fondu životního prostředí za podporu pořízení tohoto vybavení.

 
Obrázek není k dispozici

CUKROVÍ PRO ZDRAVOTNÍKY V NEMOCNICI!!!

03.12.2021 |

Vyhlašujeme sbírku cukroví pro zdravotníky a pacienty v Krajská nemocnice Liberec.
Proč? Zkuste si poslechnout toto krátké video, kde se snažíme vysvětlit proč jsme se inspirovali skvělým nápadem starosty sousedního Rychnova Tomášem Levinským, jak vyjádřit podporu a solidaritu s vytíženými zdravotníky naší nemocnice.
A nejen zdravotníky, ale také bohužel zpříjemnit čas i těm, kteří budou advent nuceni trávit na nemocničním lůžku bez svých blízkých.
Cukroví do sbírky prosím zabalit do nevratných krabic a krabiček, případně doplnit nějaký vzkaz na podporu či třeba jen obrázek červeného srdce a dodat na MěÚ Hejnice od středy 8. do pondělí 13. prosince včetně. O víkendu je možné také donést, ale jen po dohodě času se starostou na tel. 777682274.
Než sbírku odvezeme, uložíme krabičky do chladna a pak vše předáme přímo v nemocnici, kde jsme akci domluvili.
Chceme Vám všem poděkovat, kdož se zapojíte do této akce, kdy bychom chtěli, aby ti, kteří už se dlouhé měsíce snaží tuhle situaci zvládat nebyli terčem verbálních útoků, ale spíš poděkování, že tu za nimi stojíme. Děkujeme.

 
Kotlíkové dotace naposledy v našem kraji

Kotlíkové dotace naposledy v našem kraji

02.12.2021 |

Poslední vlna kotlíkových dotací na výměnu topných zdrojů v Libereckém kraji startuje. Nyní hlavně určena pro domácnosti s nižšími příjmy. Informace na kontaktech v letáku.

 
Program kina Hejnice na měsíc prosinec

Program kina Hejnice na měsíc prosinec

01.12.2021 |

Nabízíme program kina Hejnice na měsíc prosinec. Doporučujeme nákup vstupenek on-line. Taktéž děkujeme za dodržování aktuálně platných opatření.

Nyní to je přítomnost diváků na sále podmíněná proděláním nemoci do 180 dní nebo očkováním. Vyjma dětí do 12 let, kteří nemusí předkládat nic. Osoby mezi 12 a 18 lety a osoby, které nemohou postoupit očkování ze zdravotních důvodů musí předložit PCR test ne starší než 3 dny.

 
Svoz bioodpadu po Hejnicích se ukládá k zimnímu spánku!

Svoz bioodpadu po Hejnicích se ukládá k zimnímu spánku!

01.12.2021 |

Vzhledem k počasí venku přechází svoz kontejnerů s bioodpadem v Hejnicích od středy 1. 12. 2021 do zimního režimu.
To znamená, že se do jarních měsíců ukončilo pravidelné rozmísťování hnědých kontejnerů po městě a jejich rotace.
Ale zůstávají 2 místa kde budou kontejnery na odložení bioodpadu i přes zimu. Tím je plac v centru po bývalém Perunu a na Ferdinandově u hřiště.
Taktéž zůstávají hnědé popelnice na bioodpad na sídlištích, kam lze odložit nevařený bioodpad z kuchyní.

 
Hejnice přejí krásný advent

Hejnice přejí krásný advent

30.11.2021 |

Město Hejnice přeje všem svým občanům a návštěvníkům krásný, pohodový a radostný adventní čas.

 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load