Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Aktuality

MODERNÍ LED VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ HEJNICÍM VÝRAZNĚ ŠETŘÍ ELEKTŘINU

MODERNÍ LED VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ HEJNICÍM VÝRAZNĚ ŠETŘÍ ELEKTŘINU

26.01.2023 |

Moc děkujeme vedení Hejnic za souhlas k dvěma etapám rekonstrukce veřejného osvětlení, které jsme s pomocí dotací realizovali v letech 2020 a 2021.
Původní klasické lampy nahradily moderní LED technologie, které mimo úspory spotřeby elektřiny přinesly i snížení světelného smogu, přebarvení nočních Hejnic z oranžové výbojkové barvy na příjemnější teplou bílou a také kvalitnější osvětlení silnic a chodníků v souladu s normami.

Co se týče spotřeby, tak je pro nás velmi příjemným zjištěním, že jsme se dostali na 50 % původní spotřeby elektřiny. Před realizací rekonstrukce jsme se pohybovali kolem 120 MWh ročně, nyní byla spotřeba za poslední kompletní rok s novým systémem celkem 60 MWh. Hejnice zatím ještě tento rok mají fixovanou cenu elektřiny na VO kolem 2300 Kč/MWh, takže si finanční úsporu sami můžete spočítat.

A to i v situaci, kdy před rekonstrukcí v Hejnicích svítilo 386 původních lamp a po rekonstrukci po městě najdete nově 519 lamp, takže zhruba o 1/3 více.

 
VETERINÁŘI MĚNÍ OMEZENÍ KVŮLI AFRICKÉMU MORU PRASAT NA FRÝDLANTSKU

VETERINÁŘI MĚNÍ OMEZENÍ KVŮLI AFRICKÉMU MORU PRASAT NA FRÝDLANTSKU

21.01.2023 |

Státní veterinární správa (SVS) v pátek 20. ledna 2023 vydala nařízení, které mění mimořádná veterinární opatření v oblasti kolem Jindřichovic pod Smrkem, kde byli nalezeni uhynulí divočáci nakažení africkým morem prasat (AMP). Mění se název oblasti o výměře bezmála 200 km² z „pásma infekce“ na „uzavřené pásmo II“.

V oblasti přestává dnešním dnem platit zákaz lovu volně žijící zvěře, končí zákaz vstupu veřejnosti mimo vyznačené cesty. Z oblasti bude možno po obdržení povolení od SVS přesouvat divoká prasata a vepřové produkty.

V pásmu infekce platil zákaz pohybu veřejnosti v přírodě mimo vyznačené cesty. Tento striktní zákaz s novým nařízením přestává platit. „Přesto žádáme občany, aby se při pohybu v přírodě chovali obezřetně, uvědomovali si riziko možného výskytu nebezpečné nákazy a případné nálezy mrtvých divokých prasat neprodleně hlásili Krajské veterinární správě pro Liberecký kraj či místnímu mysliveckému sdružení,“ uvedla Veterinární správa.

V oblasti přestal platit zákaz lovu. Pokud se však jedná o lov divokých prasat, budou pro něj platit poměrně přísná pravidla. Lovit divočáky budou moci jen předem proškolení lovci. Každý ulovený kus bude muset být povinně vyšetřen na AMP a bude muset být bezpečně uskladněn až do doby obdržení výsledku vyšetření. Konzumace masa z divočáka uloveného v této oblasti bude možná pouze v domácnosti lovce. Maso z divočáka smí být uvedeno na trh pouze prostřednictvím schváleného zvěřinového závodu. Za každé ulovené prase divoké má lovec nárok na zástřelné ve výši 1000 Kč. Při společném lovu zvěře v oblasti bude zakázáno používat lovecké psy, protože představují riziko z hlediska možného pasivního šíření nákazy.

Nové nařízení také stanovuje výjimky, za kterých je možno přemísťovat z uzavřeného pásma II prasata domácí, jejich maso a výrobky z něj. I nadále až na odůvodněné výjimky platí v oblasti zákaz venkovního chovu prasat.

Na uzavřené pásmo II jižním směrem navazuje uzavřené pásmo I. Tato oblast zahrnuje 65 katastrálních území o celkové výměře 531 km². Také v této oblasti je umožněn lov prasat divokých pouze proškoleným lovcům. Každý ať už ulovený či nalezený divočák je povinně vyšetřen na AMP a myslivcům je vypláceno zástřelné. Omezeny jsou přesuny domácích prasat a vepřového masa z oblasti i masa z divočáků.

AMP je akutní onemocnění prasat podobné klasickému moru prasat. Je charakteristický vysokou, téměř 100% úmrtností. V populaci divokých prasat se virus šíří zejména přímým kontaktem, ale také krmivem a podestýlkou, vodou či předměty.
Zdroj - SVS

 
Ve středu se koná představení projektu revitalizace sídliště

Ve středu se koná představení projektu revitalizace sídliště

20.01.2023 |

Ve středu 25. ledna v 17 hodin se v kině Hejnice koná veřejné představení projektu revitalizace starého sídliště v Hejnicích.
Za účasti projektantů bude představen projekt revitalizace dopravních a přístupových ploch, vodárenské infrastruktury, veřejného osvětlení a mobiliáře. Projekt, který se bude město snažit zrealizovat v ročních etapách v příštích letech vzhledem k finanční náročnosti a logistice celého sídliště. Investice se bude pohybovat kolem 50 miliónů korun.
Na jednání budou moci být pokládány dotazy na projektanty. K prostudování projektové dokumentace nabízíme následující materiály:
ikona souboruC.3. Koor. sit. výkres.pdf
ikona souboruA-PRŮVODNÍ ZPRÁVA - Hejnice.pdf
ikona souboruB-SOUHRNNÁ TZ - Hejnice.pdf
ikona souborukomunikace D11_TECHNICKÁ ZPRÁVA.pdf
ikona souborukomunikace D12_SITUACE KLAD 1.pdf
ikona souborukomunikace D13_SITUACE KLAD.pdf

- celková složka ke stažení - ikona souboruPD Sídliště Hejnice.zip

 
Vysílač TV nefunguje

Vysílač TV nefunguje

16.01.2023 |

Vysílač pozemního digitálního televizního vysílání na Libverdě je nyní v poruchovém režimu.
Zítra, v úterý dopoledne dojde k výměně poškozené části vysílače.
NÁSLEDNĚ JE U NĚKTERÝCH SET-TOP-BOXŮ NUTNÁ OPAKOVANÉ NALADĚNÍ SIGNÁLU VYSÍLAČE!
Majitelé to poznají, když po 12. hodině jim nenaskočí signál v TV.
Provozovatel děkuje za pochopení.

 
Hejnice mají sečteno...

Hejnice mají sečteno...

15.01.2023 |

Výsledky voleb 1. kola prezidenta republiky ukázaly následující čísla. 

Proti těmto posledním volbám roku 2018 dorazilo nyní o 9 % voličů více.

Děkujeme všem členům volebních komisí za bleskové sečtení a celý pracovní víkend.

 
Hejnický kinematograf nabídne i besedu s tvůrcem a historikem

Hejnický kinematograf nabídne i besedu s tvůrcem a historikem

12.01.2023 |

Zveme Vás ve středu 18. ledna do městského kina v Hejnicích na projekci dokumentárního filmu o československých pilotech RAF Františku Fajtlovi a Filipu Jánském: GOOD OLD CZECHS

Po promítání následuje beseda se střihačem Šimonem Špidlou a historikem Milanem                                                        Votavou. 
Dozvíte se, jak se tvoří střihový dokument, jak se získávají záběry, zda vedou stopy RAF i na Frýdlantsko a mnoho dalších zajímavostí.

 
Volby prezidenta republiky již o víkendu

Volby prezidenta republiky již o víkendu

09.01.2023 |

Tento víkend 13. a 14. ledna se koná první kolo volby prezidenta České republiky. V těchto dnech v Hejnicích hasiči rozváží do vašich schránek volební lístky. Ten kdo nenajde volební lístky ve své schránce (neoznačena, zamčena, apod.) či nemá poštovní schránku, může si volební lístky vyzvednout na matrice městského úřadu či přímo ve volebních místnostech při víkendových volbách.

V Hejnicích se opět volí ve čtyřech okrscích. První okrsek je v budově základní školy, druhý okrsek je ve vestibulu městského kina, třetí okrsek je v salonku restaurace Dělnický Dům a čtvrtý okrsek je v budově mateřské školy na Ferdinandově. Příslušnost k jednotlivým okrskům je podle trvalého bydliště voliče.

Systém voleb je jednoduchý ve volební místnosti za plentou vyberete jeden z volebních lístků se jménem vašeho favorita a ten bez dalšího označování vložíte do volební obálky, kterou vám dá volební komise. Tu pak vhodíte do volební urny. S sebou je třeba mít platný doklad totožnosti.

Volební místnosti jsou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 hod a v sobotu od 8:00 do 14:00 hod.. 2. kolo voleb prezidenta se uskuteční 14 dní po prvním kole.

 
CHYBOVOST VE VÝCHOVNÉM 500 KČ K DŮCHODU!

CHYBOVOST VE VÝCHOVNÉM 500 KČ K DŮCHODU!

04.01.2023 |

Česká správa sociálního zabezpečení od ledna 2023 zvyšuje starobní důchody o 500 Kč za každé vychované dítě.Současně byly důchody také valorizovány, proto doporučujeme kontrolu oznámení o výměru důchodu, zda vám bylo skutečně přiznáno výchovné v odpovídající výši (500 Kč za každé dítě).
Pokud ne, obraťte se na příslušnou okresní správu sociálního zabezpečení. Stačí telefonicky.
Děkujeme za předání informace příjemcům starobního důchodu.

 
KAM S VÁNOČNÍMI STROMKY V HEJNICÍCH?

KAM S VÁNOČNÍMI STROMKY V HEJNICÍCH?

03.01.2023 |

Je po Vánocích a je již vidět na ulicích, že velká část lidí začíná odstrojovat svůj vánoční stromeček. Jestli jej chcete odložit na veřejné místo, aby ho zlikvidovaly technické služby, žádáme Vás, aby byl kompletně odstrojen od ozdob, háčků, třásní a podobného nepřírodního materiálu. Nechte jej v celku, nesvazujte jej, ani jej nerozmontujte na menší části a necpěte do pytle či krabice. Samozřejmě jej hlavně necpěte do popelnic na komunální odpad.

Stromky můžete na obou sídlištích odložit k černým kontejnerům na komunální odpad. U rodinných a bytových domů po Hejnicích je možnost odložit stromky k hnízdům barevných kontejnerů na tříděný odpad - snad pochopíte, že nemůžeme zastavovat u každé popelnice před každým domem a hledat vaše stromky.

Takto umístěné stromky budou postupně v dalších dnech odváženy a likvidovány. Jestli chcete pomoci s likvidací, tak odevzdejte stromek rovnou na bývalé skládce, kde se budou likvidovat.

Děkujeme za pochopení.

 
Program kina Hejnice na měsíc leden

Program kina Hejnice na měsíc leden

02.01.2023 |

Představujeme Vám program kina Hejnice na měsíc leden.

Připomínáme, že vstupenky na jednotlivá představení lze zakoupit nebo rezervovat na webových stránkách kina Hejnice www.kino.mestohejnice.cz

 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load