Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Aktuality

UZAVÍRKA HLAVNÍ KOMUNIKACE NA FERDINANDOV

UZAVÍRKA HLAVNÍ KOMUNIKACE NA FERDINANDOV

29.05.2023 |

Od 1. června do 30. června bude hlavní komunikace na Ferdinandov III/29016 uzavřena v úseku mezi trafostanicí u Konga a otočkou autobusu na Ferdinandově.
Důvodem je rekonstrukce vozovky.


Objízdná trasa povede přes Skalní město s kyvadlovým provozem na semafory. Počítejte proto s časovým zpožděním.
Obyvatelé dotčeného úseku mohou volit cestu mimo aktuálně hrabaný úsek.


Autobusy ČSAD Liberec budou zastavovat pouze u kostela náhradou za zastávku na Ferdinandově.


Plán prací je nejdříve odebrání kostek v úseku kolem zrcadla + pokládka nového podloží směrem k mostu, dále pak srovnání podloží v kopci a na úseku. Následně pokládka srovnávacího podkladního asfaltu a koncem měsíce pokládka obrusných vrstev.
Pokládky budou vždy v celé šíři vzhledem k malé šíři komunikace.

V případě mimořádných potřeb dopravy na nebo z Ferdinandova je nutné tyto konzultovat se stavbou a stavbyvedoucím Eurovie, který o tomto rozhoduje.Platí hlavně pro nákladní či rozměrnou dopravu.

Výsledek bude kvalitní komunikace s funkčním odvodněním a šířkou na možný rozvážný průjezd dvou osobních protijedoucích vozidel.

 
Otevřeli jsme nové informační centrum

Otevřeli jsme nové informační centrum

25.05.2023 |

V pondělí 22. května jsme slavnostně otevřeli naše nové turistické informační centrum. "Íčko" najdete ve vestibulu kina a otevřeno veřejnosti bude denně od 9:00 do 17:00 hodin, kromě polední pauzy v čase 12:00 - 12:30.

 
Hasiči získali nový prapor

Hasiči získali nový prapor

23.05.2023 |

Hejnický sbor dobrovolných hasičů získal a v sobotu 13. května 2023 představil svůj nový slavnostní prapor sboru.
Ten byl také u této příležitosti slavnostně požehnán v místním kostelem panem farářem Andršem.
Video z celé akce najdete zde.

 
Placené parkování před kostelem v Hejnicích

Placené parkování před kostelem v Hejnicích

17.05.2023 |

Dnešním dnem se spustilo placené parkování v prostoru tří navazujících parkovišť v centru před kostelem - u kostelní zdi, mezi Zvonem a cukrárnou, na place po Perunu.
Chápeme, že pro spoustu lidí to bude evokovat vášně, ale důvodem je extrémní nárůst parkujících vozidel hlavně návštěvníků města a hor, kteří tam automobil ostaví na celý den. Bohužel v rámci současných pravidel není možné vybírat pouze od cizích občanů a hejnické nechat bez poplatku. Naopak hejničtí by měli vědět, kde okolo se dá zaparkovat bez poplatku.

Systém funguje již 3 týdny na horním Ferdinandově a zatím bez větších problémů s neplacením. Zdejší parkovací automaty jsou trošičku jiné než třeba v okolí, musí se tam u platby zadat SPZ vozidla - ta zároveň slouží ke kontrole zaplacení poplatku u těch co dostanou upozornění, že nemají zaplaceno. Jinak se jedná o dopravní přestupek.

Prvních 15 minut je zdarma s nutností použití parkovacích hodin. Ty můžete použít vlastní či zakoupit v sousedních cukrárnách HUGO a Hradil za 40 Kč.
Sazba je jen dvojí - do 1 hodiny za 10,- Kč, nad 1 hodinu za 50,- Kč, nic mezi tím, jinou částku vám automat nepřijme. Platba je možná i platební kartou, telefonem, hodinkami či jinak on-line.
Parkovací automat není vypnutý, jen spí, probouzí se bílým tlačítkem.

Proč vlastně poplatky za parkování? Jedním z důvodů je nutnost vybudování nákladného záchytného parkoviště mimo centrum města, kde lokalita asi nemá sloužit jako odstavná celodenní plocha pro vozidla turistů v Jizerkách.

 
Vyhlašujeme nominace na ocenění Poctou starosty Hejnic

Vyhlašujeme nominace na ocenění Poctou starosty Hejnic

11.05.2023 |

Vážení, do konce května máte možnost nominovat významné občany Hejnic a Ferdinandova na ocenění Poctou starosty Hejnic. Nemusí se pouze jednat o letité občany, ale o všechny, kteří se nějakým významnějším způsobem zapojují či zapojili do života Hejnic. Děkujeme za Vaše návrhy. 

 
Hejnice - upravte si své stromy a keře, aby nezasahovaly do komunikací

Hejnice - upravte si své stromy a keře, aby nezasahovaly do komunikací

08.05.2023 |

Upozorňujeme majitele zahrad, zahrádek a objektů, aby se postarali o své větve, stromy, keře a živé ploty a zkrátili je na úroveň vašich pozemků, aby nezasahovaly do průjezdného profilu sousedních komunikací.
Tím je myšleno nejen pro vaše osobní vozidlo, ale také pro velké nákladní auta, jako jsou popeláři, hasiči a další záchranné složky. Není žádoucí, aby po jednom průjezdu kolem Vaší zahrady byla vozidla poškrábaná a orvaná.

Hlavně upozorňujeme také majitele živých plotů, kteří si je z nějakého nepochopitelného důvodu sází na městskou cestu za svůj plot. Hranici svých pozemků jistě znáte nebo Vám ji sdělí a ukáží geometři, vše ostatní je cizí pozemek a bez svolení města tam není povoleno pěstovat keře a stromy.

Kdo tuto údržbu svých stromů a keřů neudělá, bude od konce týdne proveden ořez městskou technikou traktoru s ramenem s pilovou hlavou, bez ohledu na vaši současnou údržbu zeleně.
Děkujeme za pochopení.

 
POZOR ZMĚNA STANOVIŠTĚ KONTEJNERU NA BIOODPAD V CENTRU HEJNIC

POZOR ZMĚNA STANOVIŠTĚ KONTEJNERU NA BIOODPAD V CENTRU HEJNIC

05.05.2023 |

Z důvodu využití placu po Perunu parkujícími vozidly se přemístilo stanoviště kontejneru na bioodpad z této plochy vedle divadelní přístavby do prostoru k hale služeb pod bývalou Měděnku, kde je sjezd z ulice Klášterní mezi kadeřnictvím a bývalou Měděnkou.

Připomínáme, že do kontejneru patří bioodpad mimo celých větví a stromů, ty musí být maximálně naštěpkovány, jinak do kontejneru nepatří.

 
Program kina Hejnice na měsíc květen

Program kina Hejnice na měsíc květen

02.05.2023 |

Představujeme Vám program kina na měsíc květen! 

 
Hejnická Aprílová zábava 2023

Hejnická Aprílová zábava 2023

30.04.2023 | Fotogalerie z akce.
V sobotu přesně na Apríla, 1. dubna 2023 se po 3 letech vrátila do kalendáře akcí městská Hejnická Aprílová zábava. Oslava konce plesové a zábavové sezóny se tentokrát nesla v mottu "Černobílá".

Hosté byli úžasní a opravdu naprostá většina dorazila v těchto kostýmech a barvách. K tanci a poslechu hrála kapela Hurwajs. O zahájení se postarali tanečníci z klubu Jiskra Raspenava. Nechyběla ani tradiční speciální tombola s netradičními cenami.

Objektivem večer zachytil Zdeněk Polívka. Více
 
PROSBA KOLEM SVOZU NEBEZPEČNÉHO A VELKOOBJEMOVÉHO ODPADU V HEJNICÍCH

PROSBA KOLEM SVOZU NEBEZPEČNÉHO A VELKOOBJEMOVÉHO ODPADU V HEJNICÍCH

27.04.2023 |

Vážení hejničtí, rekreanští a chalupářští, v souvislosti jak vypadala některá ze sběrných míst sobotního svozu odpadu po Hejnicích, bych Vás rád požádat o minutku pozornosti.
Díky ní si totiž můžeme všichni ulehčit příští svozy a hlavně i týdny na Vašich zahradách, garážích, půdách a sklepích.

Na místech k odložení odpadu se během pátku a soboty totiž objevovalo spousta věcí, které se dají zdarma zlikvidovat během celého roku a nemusíte to tam doma skladovat až na ten jarní či podzimní svoz. Pojďme se tedy na to podívat.

PNEUMATIKY, AUTOBATERIE - ty můžete ZDARMA odložit kdykoliv během otevírací doby sběrného místa na bývalé skládce, my je pak smluvně zlikvidujeme.
Otevírací doba pondělí, středa a pátek 8 - 15 hod, sobota 8 - 12 hod.

ELEKTROSPOTŘEBIČE
- ty můžete ZDARMA kdykoliv během otevírací doby odložit po dohodě na určené místo v areálu dvora Střediska služeb na čp. 466 za kamenným mostem u kostela.
Otevírací doba pondělí - pátek 6:30 - 15 hodin.

NÁBYTEK - ten můžete ZDARMA odložit kdykoliv během otevírací doby sběrného místa na bývalé skládce.
Otevírací doba pondělí, středa a pátek 8 - 15 hod, sobota 8 - 12 hod.

STAVEBNÍ ODPAD - ten můžete odložit kdykoliv během otevírací doby sběrného místa na bývalé skládce do speciálního kontejneru za drobný poplatek.
Otevírací doba pondělí, středa a pátek 8 - 15 hod, sobota 8 - 12 hod.

OLEJE, JEDLÉ OLEJE A TUKY - ty můžete ZDARMA kdykoliv během otevírací doby odložit po dohodě na určené místo v areálu dvora Střediska služeb na čp. 466 za kamenným mostem u kostela.
Otevírací doba pondělí - pátek 6:30 - 15 hodin.

OSTATNÍ KOMUNÁLNÍ ODPAD - ten můžete ZDARMA odložit kdykoliv během otevírací doby sběrného místa na bývalé skládce.
Otevírací doba pondělí, středa a pátek 8 - 15 hod, sobota 8 - 12 hod.

Děkujeme moc, že si tuto informaci rozšíříte mezi sebe a pomůžete nám tak s čistějšími Hejnicemi, kdy se jarní a podzimní svozy neponesou s celým městem skládek všeho co se dalo zlikvidovat v klidu v průběhu roku.
Nemusíte se bát, nikdo vás na sběrném místě nebo dvoře Střediska služeb neukousne.
A když si nebudete jisti kam se dá který druh odpadu odložit, předat či zlikvidovat, obraťte se buď na mistra pana Štíchu nebo pana Demčáka, rádi Vám poradíme jak s odpadem naložit.

TOTO PLATÍ PRO OBYVATELE HEJNIC A ZDEJŠÍ MAJITELE REKREAČNÍCH OBJEKTŮ. OBČANÉ OKOLNÍCH OBCÍ A MĚST BY SI MĚLI SVŮJ ODPAD LIKVIDOVAT V JEJICH OBCÍCH, KDE NA TO MAJÍ VLASTNÍ PRAVIDLA A VYHLÁŠKY.

 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load