Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město

Aktuality

Hejnická Aprílová zábava 2023

Hejnická Aprílová zábava 2023

30.04.2023 | Fotogalerie z akce.
V sobotu přesně na Apríla, 1. dubna 2023 se po 3 letech vrátila do kalendáře akcí městská Hejnická Aprílová zábava. Oslava konce plesové a zábavové sezóny se tentokrát nesla v mottu "Černobílá".

Hosté byli úžasní a opravdu naprostá většina dorazila v těchto kostýmech a barvách. K tanci a poslechu hrála kapela Hurwajs. O zahájení se postarali tanečníci z klubu Jiskra Raspenava. Nechyběla ani tradiční speciální tombola s netradičními cenami.

Objektivem večer zachytil Zdeněk Polívka. Více
 
PROSBA KOLEM SVOZU NEBEZPEČNÉHO A VELKOOBJEMOVÉHO ODPADU V HEJNICÍCH

PROSBA KOLEM SVOZU NEBEZPEČNÉHO A VELKOOBJEMOVÉHO ODPADU V HEJNICÍCH

27.04.2023 |

Vážení hejničtí, rekreanští a chalupářští, v souvislosti jak vypadala některá ze sběrných míst sobotního svozu odpadu po Hejnicích, bych Vás rád požádat o minutku pozornosti.
Díky ní si totiž můžeme všichni ulehčit příští svozy a hlavně i týdny na Vašich zahradách, garážích, půdách a sklepích.

Na místech k odložení odpadu se během pátku a soboty totiž objevovalo spousta věcí, které se dají zdarma zlikvidovat během celého roku a nemusíte to tam doma skladovat až na ten jarní či podzimní svoz. Pojďme se tedy na to podívat.

PNEUMATIKY, AUTOBATERIE - ty můžete ZDARMA odložit kdykoliv během otevírací doby sběrného místa na bývalé skládce, my je pak smluvně zlikvidujeme.
Otevírací doba pondělí, středa a pátek 8 - 15 hod, sobota 8 - 12 hod.

ELEKTROSPOTŘEBIČE
- ty můžete ZDARMA kdykoliv během otevírací doby odložit po dohodě na určené místo v areálu dvora Střediska služeb na čp. 466 za kamenným mostem u kostela.
Otevírací doba pondělí - pátek 6:30 - 15 hodin.

NÁBYTEK - ten můžete ZDARMA odložit kdykoliv během otevírací doby sběrného místa na bývalé skládce.
Otevírací doba pondělí, středa a pátek 8 - 15 hod, sobota 8 - 12 hod.

STAVEBNÍ ODPAD - ten můžete odložit kdykoliv během otevírací doby sběrného místa na bývalé skládce do speciálního kontejneru za drobný poplatek.
Otevírací doba pondělí, středa a pátek 8 - 15 hod, sobota 8 - 12 hod.

OLEJE, JEDLÉ OLEJE A TUKY - ty můžete ZDARMA kdykoliv během otevírací doby odložit po dohodě na určené místo v areálu dvora Střediska služeb na čp. 466 za kamenným mostem u kostela.
Otevírací doba pondělí - pátek 6:30 - 15 hodin.

OSTATNÍ KOMUNÁLNÍ ODPAD - ten můžete ZDARMA odložit kdykoliv během otevírací doby sběrného místa na bývalé skládce.
Otevírací doba pondělí, středa a pátek 8 - 15 hod, sobota 8 - 12 hod.

Děkujeme moc, že si tuto informaci rozšíříte mezi sebe a pomůžete nám tak s čistějšími Hejnicemi, kdy se jarní a podzimní svozy neponesou s celým městem skládek všeho co se dalo zlikvidovat v klidu v průběhu roku.
Nemusíte se bát, nikdo vás na sběrném místě nebo dvoře Střediska služeb neukousne.
A když si nebudete jisti kam se dá který druh odpadu odložit, předat či zlikvidovat, obraťte se buď na mistra pana Štíchu nebo pana Demčáka, rádi Vám poradíme jak s odpadem naložit.

TOTO PLATÍ PRO OBYVATELE HEJNIC A ZDEJŠÍ MAJITELE REKREAČNÍCH OBJEKTŮ. OBČANÉ OKOLNÍCH OBCÍ A MĚST BY SI MĚLI SVŮJ ODPAD LIKVIDOVAT V JEJICH OBCÍCH, KDE NA TO MAJÍ VLASTNÍ PRAVIDLA A VYHLÁŠKY.

 
Otevírá se silnice Smědava - Souš

Otevírá se silnice Smědava - Souš

26.04.2023 |

Komunikace II/290 v horském úseku Smědava - Souš, spojující Frýdlantsko s Tanvaldskem se po zimní uzavírce otevírá zítra, ve čtvrtek 27. dubna v 15 hodin.
Tímto dnem tak končí ona 70 km objízdná trasa a opět do podzimu můžete z Frýdlantska vycestovat i třetí komunikací.

 
Vítězové soutěže o Nejkrásnější velikonoční vajíčko

Vítězové soutěže o Nejkrásnější velikonoční vajíčko

24.04.2023 |

Děkujeme všem, kteří se zapojili do naší velikonoční soutěže a gratulujeme výhercům! Ti byli vybráni na základě facebookového hlasování. Všechna vajíčka byla krásná a těšíme se na další ročník.

 
Hejnice hledají pediatra a nabízí finanční bonus

Hejnice hledají pediatra a nabízí finanční bonus

23.04.2023 |

Město Hejnice aktualizuje nabídku uvolněné ordinace dětského lékaře v Hejnicích o finanční bonus 0,5 miliónu korun pro zájemce provozování lékařské pediatrické praxe v Hejnicích.
Naší snahou je rozšířit tuto aktualizovanou nabídku do všech směrů i mimo region, aby se ty zdejší a i okolní děti nemusely za lékařem trmácet někam do dalekých ordinací, které jediné nabízí zdravotní pojišťovna.

 
Získali jsme podporu rekonstrukce objektu ZŠ

Získali jsme podporu rekonstrukce objektu ZŠ

21.04.2023 |

Město Hejnice bylo úspěšné se svou žádostí o podporu rekonstrukce areálu základní školy a z programu IROP jsme získali dotaci 7,2 miliónu korun.
K tomu přidáme necelý milión korun z vlastního rozpočtu a škola se konečně dočká rekonstrukce sportovního víceúčelového hřiště které leží uvnitř areálu vedle ředitelny - to se starým plastovým povrchem.
Dále pak celý areál se všemi budovami dostane novou a bezpečnou konektivitu a hlavně dojde k vybudování moderní polytechnické učebny, která nabízí žákům výuku technického směru včetně základů robotiky a programování. Ta obsadí učebnu dílen v Chanosce.
Děkujeme za naše současné i budoucí žáky zdejší školy.

Foto Daniel Cervan.

 
Město Hejnice nabízí volná pracovní místa v informačním centru

Město Hejnice nabízí volná pracovní místa v informačním centru

19.04.2023 |

Město Hejnice nabízí pracovní místa na dobu určitou na pozici brigádník / brigádnice informačního centra. Pozice je vhodná nejen pro studenty / absolventy.
Místo výkonu práceMěsto Hejnice – informační centrum

Zákonné předpoklady: dosažení věku 18 let, způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost
Požadavky: organizační, komunikační a prezentační dovednosti, příjemné vystupování, samostatnost, proaktivní přístup, pečlivost, orientace na detail, kreativita, místní znalost, vysoká časová flexibilita, schopnost zjišťování a orientace v informacích 

Výhodou: řidičský průkaz skupiny B – aktivní řidič, pracovní zkušenosti v oblasti cestovního ruchu, znalost anglického nebo německého jazyka, znalost MS Office 

 Informace o náplni práce: zajišťování provozu informačního centra, poskytování informací o turistických cílech, volnočasových aktivitách, kulturních akcích apod., prodej vstupenek a propagačních předmětů 
 Termín nástupu: ihned nebo dle dohody 

 Přihlášku včetně strukturovaného životopisu lze doručit poštou nebo osobně na adresu MěÚ Hejnice, podatelna, Nádražní 521, 463 62 Hejnice, případně emailem na karel.kopecky@mestohejnice.cz
 Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit tuto nabídku kdykoliv. ikona souboruNabídka v PDF

 
Ukliďme Hejnice

Ukliďme Hejnice

18.04.2023 |

Letošní účast dobrovolníků na akci Ukliďme Hejnice byla trošku skromnější, ale i tak jsme s touhle partou dobrých duší spolu s kluky od hasičů nasbírali v sobotu přes 17 plných pytlů odpadků.
Děkujeme strašně moc všem, kteří se zapojili do jarní akce, která z přírody odstraní odpadky, které tam nepatří a udělá to naše městečko, zase o kousek hezčí.

 
Seznam trhovců na Hejnické slavnosti 2023

Seznam trhovců na Hejnické slavnosti 2023

18.04.2023 |

Byl zveřejněn seznam trhovců pro letošní Hejnické slavnosti. Seznam najdete ikona souboruzde 

 
Obrázek není k dispozici

Hejnický magazín v jarní epizodě

18.04.2023 |

Na kanále YouTube je zveřejněn nový díl Hejnického magazínu, který představuje plány a aktuální informace ze života Hejnic.
Tento díl videomagazínu najdete zde.

 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load