Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Aktuality

Pojďte si prohlédnout novou gynekologickou ordinaci

Pojďte si prohlédnout novou gynekologickou ordinaci

14.06.2022 |

V Hejnicích je otevřená nová Gynekologicko-porodnická ambulance MUDr. Petry Mrázkové Líbalové. Najdete ji na adrese zdravotního střediska v Nádražní ulici čp. 445 a kontakty jsou tel. 487 831 199 a www.gynlib.cz.
Video z nově rekonstruovaných prostor ordinace a zázemí najdete zde.

Přejeme paní doktorce a sestřičce spousty dobrého do nové etapy jejich profesního života a jejich pacientkám jen to dobré, bez nutnosti složitých zákroků.Prostory čekají ještě na osazení bezbariérové zdvihací plošiny pro imobilní pacienty, kterou budou moci využít i případně pacienti pediatrie. Proto ta provizorní stěna v čekárně.

 
Nadace ČEZ podpořila Hejnické slavnosti

Nadace ČEZ podpořila Hejnické slavnosti

13.06.2022 |

Realizaci projektu "Hejnické slavnosti 2022 pro naše děti" podpořila Nadace ČEZ svým finančním příspěvkem.
Díky této podpoře dorazí v neděli 3. 7. dopoledne na pódium pobavit malé návštěvníky tanečně hudební show Karol a Kvído a v sobotu 2. 7. se budou po celém středu města pohybovat vizuálně zajímaví chůdaři.
Děkujeme za podporu

 
Ve středu proběhne beseda se starostou naživo

Ve středu proběhne beseda se starostou naživo

12.06.2022 |

Živá beseda se starostou Hejnic proběhne tuto středu 15. června v 18 hodin v zasedací místnosti městského úřadu v Hejnicích. 
Můžete se přijít zeptat nebo dozvědět se něco z plánů města a nebo případně si zajít jen se starostou popovídat u kávy a chlebíčku.

 
Svoz bioodpadu bude kvůli servisu omezený

Svoz bioodpadu bude kvůli servisu omezený

12.06.2022 |

Informujeme občany Hejnic, že z důvodu plánovaného servisu našeho vozidla svážejícího kontejnery na bioodpad budou v tomto týdnu 14. - 19. června možné operativní změny umístění a vyvážení těchto velkých kontejnerů s bioodpadem.
Doporučujeme před plánovaným sekáním nebo odvozem bioomasy zkontrolovat, jestli je na vašem blízkém stanovišti kontejner. Situace by se měla vrátit do normálu před víkendem, ale servis vozidla není v naší režii, tak raději počítejte s celým týdnem.
Děkujeme za pochopení.

 
Výlet do ZOO Praha

Výlet do ZOO Praha

09.06.2022 |

V sobotu 4. června 2022 se uskutečnil výlet do ZOO Praha, který pořádalo město Hejnice.
V celkovém počtu 55 osob jsme v  7:00 hodin odjížděli z autobusového nádraží s menšími obavami, jaké nás v Praze čeká počasí. To nás ovšem přešlo ihned na zastávce u benzínové pumpy za Mladou Boleslaví, kde již bylo krásně slunečno.

Do Prahy jsme přijeli kolem 9:30 hodin a podél řeky Vltavy jsme došli k ZOO, kde si již každý šel svým směrem. Sraz před autobusem jsme měli opět 15 minut před odjezdem, který byl v 16:00 hodin a musím říci, že všichni byli naprosto úžasní a domů jsme odjížděli ještě o pár minut dříve.

A jak shrnout návštěvu ZOO?
Zoo Praha nabízí návštěvníkům mnoho a mnoho expozic se zvířaty. Ať se vydáte jakýmkoliv směrem, vždy na Vás čeká nějaké zajímavé zvíře. Většinu z nás určitě jako první upoutal lední medvěd, který byl v sobotu velice hravý a to co předváděl ve vodě rozesmálo jak děti tak i dospělé. Samozřejmě je zde i spousta dalších zajímavých zvířat: sloni, hroši, želvy obrovské, varani, krokodýli, lachtani, surikaty, ale také klokani, za kterými můžete i do výběhu a gorily, kterým koupí upomínkových předmětů můžete přispět na jejich přežití.

Co napsat na závěr?
Troufám si napsat, že to byl opravdu podařený výlet. Počasí nám vyšlo na jedničku a my si tak mohli tento den maximálně užít.

Děkuji všem, kteří se výletu zúčastnili a budu se na Vás těšit třeba opět na nějakém krásném výletě, který bude město Hejnice pořádat.

Fotografie z akce v odkaze níže. 

Více
 
Otevírá nová gynekologie Hejnice

Otevírá nová gynekologie Hejnice

04.06.2022 |

V Hejnicích se po kompletní rekonstrukci otevírá koncem tohoto týdne nová ordinace gynekologicko-porodnické ambulance. Nyní pod novým vedením MUDr. Petry Mrázkové Líbalové. Stejné místo - Nádražní 445 (zdravotní středisko), nové kontakty - tel. 487 831 199, lekar@gynlib.cz, sestra@gynlib.cz.
Otevření ambulance se plánuje na 2. týden v červnu, objednání telefonicky bude možné od 6. 6. 2022.
Ordinace bude otevřena jak pro nově se registrující pacientky, tak pro všechny stávající pacientky ordinace z Nového Města pod Smrkem a Hejnic a pacientky z Frýdlantu.
Těší se na Vás MUDr. Petra Mrázková LíbalováVíce na webu https://www.gynlib.cz/
Již brzy vám ukážeme videopozvánku z moderní ambulance.

 
Libercký kraj podpořil hejnické hasiče

Libercký kraj podpořil hejnické hasiče

03.06.2022 |

Město Hejnice děkuje Liberecký kraj za poskytnutí dotací na nové vybavení výjezdové jednotky Hasiči Hejnice. V rámci dvou žádostí jsme obdrželi dotaci celkem 51.600,- Kč, ke které přidáme z rozpočtu města stejnou část a dojde k dovybavení naší jednotky hasičů.
Konkrétně se jedná o pořízení 4 ks tlakových lahví k dýchacím přístrojům a druhá dotace pokrývá vybavení na nové předurčení naší jednotky na boj s větrnými smrštěmi a jejich následky. Takže to jsou věci jako 2 motorové pily, ochranné prostředky (rukavice, přilby, protipořezové návleky), dřevorubecké lopaty, sekery a kombinované kanystry.
Ještě jednou děkujeme Libereckému kraji za podporu naší jednotky a přejeme hasičům, aby toto vybavení mohlo co nejvíce času zůstat pouze v přepravních boxech výjezdových vozidel, protože by to znamenalo, že se nestala žádná mimořádná událost.

 
Program kina Hejnice na měsíc červen

Program kina Hejnice na měsíc červen

02.06.2022 |

Představujeme Vám program kina Hejnice na měsíc červen.

 
Kino Hejnice dnes večer nepromítá snímek TOP GUN z technických důvodů

Kino Hejnice dnes večer nepromítá snímek TOP GUN z technických důvodů

28.05.2022 |

Závada na projektoru kina nám zrušila dnešní večerní projekci kina. Uvedený snímek se pokusíme nabídnout v náhradním termínu po opravě techniky. Termín opravy bude znám po návštěvě servisního technika. Velmi nás to mrzí, ale bohužel je to jen technika. Omlouváme se.

Majitelé zakoupených vstupenek přes on-line web kina nemusí nic dělat, peníze za zrušené vstupenky se jim v plné výši vrátí na jejich účet, ze kterého vstupenky uhradili.
Jestli je někdo, kdo má zakoupenou vstupenku fyzicky na pokladně kina, ozvěte se na mail kino@mestohejnice.cz, dojednáme vrácení vstupného.
Děkujeme za pochopení.

 
Parkujte na sídlištích tak, aby kolem projeli složky IZS

Parkujte na sídlištích tak, aby kolem projeli složky IZS

27.05.2022 |

Žádáme obyvatele hejnických sídlišť, aby při parkování byli ohleduplní a dodržovali nějaké předpisy. Tím, že nenecháte průjezdnou uličku aspoň 3 m širokou nejen že porušujete současnou vyhlášku o provozu na pozemních komunikacích, ale ohrožujete sami sebe a své sousedy.
Nikdy totiž nevíte, jestli ten hasičský žebřík, který pojede k požáru vašeho paneláku nebudete potřebovat zrovna vy se svým dítětem nebo vaše sousedka, která auto nemá, ale hoří pod ní.
Zamyslete se prosím na tím vždy, když zastavíte své auto, jestli kolem vás zůstává potřebný prostor pro průjezd vozidel IZS, ona i sanita nepotřebuje, aby s nosítky záchranáři běželi přes půlku města.
Parkování pod okny je super, ale to, že auto bude o 50 metrů dále a nebude porušovat pravidla silničního provozu a zdravého rozumu je asi lepší.
Tahle situace je nyní hlavně na novém sídlišti a nenuťte nás všude malovat žluté čáry a zakazovat kompletní vjezd do těch uliček. Děkujeme 

 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load