Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Aktuality

Od víkendu se vrací posily skibusů na Smědavu

Od víkendu se vrací posily skibusů na Smědavu

12.01.2022 |

Od tohoto víkendu 15. ledna se do jízdních řádů opět po roce vrací posilové skibusy jezdící na Smědavu s lyžaři. Obecně zůstává v platnosti, že odjezdy z Hejnic jsou vždy v intervalu od 8:25 do 16:25 hod vždy ve 25. minutě každé další hodiny. 
Zpáteční směr ze Smědavy dolů jezdí také skoro co hodinu od 8:55 hod do 17:05 hod. ikona souboruPřesný jízdní řád najdete zde.
Vzhledem k současné situaci ohledně karantén a izolací řidičů autobusů, ale výrazně doporučujeme, ověřit si večer před jízdou jestli posily budou jezdit u centrálního dispečinku veřejné dopravy IDOL tel.704 702 000 nebo na těchto informačních kanálech.
Důvodem je, že při zhoršení situace s absencí řidičů může nastat omezení posilových spojů.
Děkujeme KORIDu, Libereckému kraji a ČSAD Liberec za zajištění této služby pro zájemce z řad veřejnosti a lyžařů.

 
Hejnice nabízí nepotřebný kuchyňský sporák

Hejnice nabízí nepotřebný kuchyňský sporák

11.01.2022 |

Město Hejnice nabízí profesionální kuchyňský sporák s troubou Fagor.
Výkon 19 kW – viz foto. Rok výroby 2012 a pořizovací cena byla 86.000,- Kč. Prodejní cena někde kolem 30 – 35 tisíc.Ve velmi dobrém stavu.
Jedná se o vybavení původní školky, kde se vařilo pro max 50 dětí.
Informace či prohlídka po dohodě se starostou, tel. 777682274

 
Odstávky elektřiny v Hejnicích nově zde na webu

Odstávky elektřiny v Hejnicích nově zde na webu

10.01.2022 |

Nově se o plánovaných odstávkách elektřiny v Hejnicích můžete dozvědět jednoduše přes přímý odkaz na hlavní stránce webu města - www.mestohejnice.cz 

Stačí se podívat a kliknout na odkaz v pravém sloupci webu pod miniarurou webových kamer.
Budete přesměrováni na web ČEZ Distribuce, kde jsou konkrétní údaje o jednotlivých plánovaných odstávkách včetně map vypínání.

 
Zajímavá přednáška v Klášteře

Zajímavá přednáška v Klášteře

10.01.2022 |

V pátek 21. ledna od 18 hodin se v Klášteře Hejnice koná přednáška Reného Bělohradského na téma "Zapomenutá historie Jizerských hor".

 
MĚSTO HEJNICE MÁ SCHVÁLENÝ ROZPOČET NA ROK 2022

MĚSTO HEJNICE MÁ SCHVÁLENÝ ROZPOČET NA ROK 2022

07.01.2022 |

V polovině prosince schválilo zastupitelstvo města rozpočet roku 2022. V hlavních kapitolách vidíte částky na obrázku. Jednotlivé paragrafy a položky najdete v kompletním rozpočtu na webu města. Tam se mimo sumáře dočtete i jednotlivé akce, které na letošní rozpočtový rok Hejnice chystají.
Rozpočet je sestaven jako schodkový, kdy plánovaný schodek kolem 9,7 miliónů korun bude pokryt finančními rezervami z let minulých.

Mezi největší letošní akci města bude výstavba chodníku na Ferdinandov, který s nutnou rekonstrukcí kanalizace spolkne kolem 14 miliónů korun. Necelých 7 mil. bychom měli dostat dotací od SFDI.
Další větší akcí jsou investice do bytového fondu města v podobě půdní vestavby a opravy střechy nad květinkou, rekonstrukcí stoupaček a výměníkových stanic nebo výstavby parkovišť u čp. 5 a 617.Konečně se snad dočkáme také nákladné rekonstrukce povodní zničené lávky přes potok u Musilů a na Technických službách budeme měnit historický traktor z roku 1988 za nový.

Spousty peněz spolknou ale také plánované projekty na investice v příštích letech. Ať například vestavby 4 půdních bytů v centru, revitalizace starého sídliště, revitalizace mokřadu, rekonstrukce hasičárny, oprava a řešení schodů na Skalním městě, rekonstrukce koupaliště nebo architektonické řešení rekonstrukce dopravní plochy mezi vlakovým a autobusovým nádražím.

Samostatnou položkou miliónu korun je plánovaná veřejná architektonická soutěž na podobu centra města před kostelem - parčík vánočního stromu, plac bývalého Perunu, dopravní cesty a také zelený plac uprostřed. Uvidíme jestli najdeme možnou společnou cestu s majiteli všech pozemků.

 
Program kina Hejnice na měsíc leden

Program kina Hejnice na měsíc leden

05.01.2022 |

Nabízíme program kina Hejnice na měsíc leden. Doporučujeme nákup vstupenek on-line. Taktéž děkujeme za dodržování aktuálně platných opatření.

Nyní to je přítomnost diváků na sále podmíněná proděláním nemoci do 180 dní nebo očkováním. Vyjma dětí do 12 let, kteří nemusí předkládat nic. Osoby mezi 12 a 18 lety a osoby, které nemohou postoupit očkování ze zdravotních důvodů musí předložit PCR test ne starší než 3 dny.

 
KAM S VÁNOČNÍMI STROMKY V HEJNICÍCH???

KAM S VÁNOČNÍMI STROMKY V HEJNICÍCH???

04.01.2022 |

Blíží se 6. ledna, Tři králové a je jasné, že velká část lidí bude odstrojovat svůj vánoční stromeček. Jestli jej chcete odložit na veřejné místo, aby ho zlikvidovaly technické služby, žádáme Vás, aby byl kompletně odstrojen od ozdob, háčků, třásní a podobného nepřírodního materiálu.
Nechte jej v celku, nesvazujte jej, ani jej nerozmontujte na menší části a necpěte do pytle či krabice. Samozřejmě jej hlavně necpěte do popelnic na komunální odpad.

Stromky můžete na obou sídlištích odložit k černým kontejnerům na komunální odpad. U rodinných a bytových domů po Hejnicích je možnost odložit stromky k hnízdům barevných kontejnerů na tříděný odpad - snad pochopíte, že nemůžeme zastavovat u každé popelnice před každým domem a hledat vaše stromky.

Takto umístěné stromky budou postupně v dalších dnech odváženy a likvidovány.Jestli chcete pomoci s likvidací, tak odevzdejte stromek rovnou na bývalé skládce, kde se budou likvidovat.
Děkujeme za pochopení.

 
CENU VODY PRO ROK 2022 ZVYŠUJÍ EXTRÉMNÍ VÝŠE ENERGIÍ A MATERIÁLŮ

CENU VODY PRO ROK 2022 ZVYŠUJÍ EXTRÉMNÍ VÝŠE ENERGIÍ A MATERIÁLŮ

03.01.2022 |

Cena vody za m/3 bude od 1. ledna 2022 následující (DPH 10 %):
Dodávka pitné vody (vodné) 58,33 Kč/bez DPH, 64,16 Kč/s DPH.
Odvádění a čištění odpadních vod (stočné) 67,33 Kč/bez DPH, 74,06 Kč/s DPH.

Vodné a stočné zdraží pro zákazníky Frýdlantské vodárenské společnosti, a.s. od 1. ledna 2022 o 9 %. „Největší podíl na zvýšení ceny vody má jednoznačně obrovský růst ceny elektrické energie. V příštím roce bude o 187 % vyšší, než letos a to už se musí někde projevit,“ říká ředitel Frýdlantské vodárenské společnosti, a.s. Ing. Petr Olyšar.

U pitné vody je nárůst ceny pro rok 2022 tvořen téměř výhradně nárůstem cen energií. „Náklady na elektrickou energii budou příští rok o 4 a půl milionu korun vyšší. Při rozpočítání na m3 vody jde o navýšení ceny vody o 2,63 korun, přičemž celkové navýšení vodného je jen o tři setiny vyšší, protože se do něj promítají i jiné faktory,“ vysvětluje ředitel FVS.

Také u odpadní vody hraje zvýšení cen energií pro příští rok významnou roli, tvoří zhruba polovinu navýšené částky. „V tomto případě se ale přidávají ještě další faktory, jako například nezbytné navýšení mezd zaměstnanců, inflace, rostoucí ceny materiály na opravy nebo nezbytné používání nové chemikálie pro srážení fosforu v čistírně odpadních vod ve Frýdlantě, kterou musíme používat, abychom splnili zákonnou povinnost,“ vysvětluje ředitel FVS nárůst ceny za stočné.

„Pokud čísla aplikujeme na průměrnou čtyřčlennou rodinu, tak ta při průměrné spotřebě 144 m3 zaplatí za vodné měsíčně o 32 korun více, což činí 1,10 korun za den. V případě, že rodina platí vodné i stočné, vzroste poplatek měsíčně o 141 korun, což činí 4,75 korun za den,“ říká ředitel FVS.
Na Frýdlantsku platí vodné i stočné pouze obyvatelé Frýdlantu, Hejnic, Nového Města pod Smrkem a Raspenavy. V ostatních obcích Frýdlantska, které jsou na Frýdlantskou vodárenskou společnost napojené, platí obyvatelé jen vodné.

 
PF 2022

PF 2022

31.12.2021 |

Hlavně ať je to rok plný zdraví Vám všem...

 
Město Hejnice vyhlásilo dotační programy

Město Hejnice vyhlásilo dotační programy

22.12.2021 |

Město Hejnice vyhlásilo „Výzvu na podání žádostí do programů pro poskytování dotací z rozpočtu města Hejnice 2022“.
Zažádat o příspěvek na činnost mohou spolky a sdružení působící v Hejnicích v oblastí školství, kultury a sportu.
Informace o výzvě jsou v tomto souboru ikona souboruVýzva pro podání žádosti program 2022.
Kompletní materiály včetně formulářů žádostí najdete v odkaze níže.

Více
 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load