Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Občan

Aktuality

Participativní rozpočet 2022

Participativní rozpočet 2022

22.12.2021 |

Město Hejnice vyhlašuje Participativní rozpočet na rok 2022. Přesné ikona souboruznění pravidel najdete zde.
Upozorňujeme na důležitou změnu, kterou je nutnost doložit návrh rozpočtu navrhované akce. Připomínáme, že pro město je konečná cena včetně DPH.
Vaše návrhy můžete adresovat na městský úřad poštou, elektronicky nebo osobně do 23. února 2022.

Více
 
Hejnice přejí krásný advent

Hejnice přejí krásný advent

22.12.2021 |

Město Hejnice přeje všem svým občanům a návštěvníkům krásný, pohodový a radostný adventní čas. A také úspěšný vstup do nového roku a celý rok 2022 plný radosti a štěstí.

 
Provoz lékáren o Vánocích

Provoz lékáren o Vánocích

21.12.2021 |

Když byste náhodou potřebovali během vánočních svátků navštívit lékárnu.
Ne všechny totiž budou otevřeny v běžném režimu.

 
Vánoční otevírací doba městského úřadu

Vánoční otevírací doba městského úřadu

20.12.2021 |

Během vánočních svátků bude provoz městského úřadu Hejnice upraven podle přílohy. 
Děkujeme za pochopení.

 
Ulice Nádražní má nový povrch

Ulice Nádražní má nový povrch

18.12.2021 |

V minulých dnech proběhla rekonstrukce povrchu a vodohospodářských zařízení na ulici Nádražní v Hejnicích. Letitý stav silnice včetně různých překopů inženýrských sítí si to zasloužil.
Mimo vlastní silnici jsou nově položené i parkovací stání, které byly z litého asfaltu a v letních měsících si tak auta kusy parkoviště odvážela s sebou.
Stejně tak bylo velkým překvapením, že pod jedním ze stání byla historická šachta s přípojkou tekoucí vody ještě z dob let 1989, když se panelový dům vedle stavěl. Takže vodárna přípojku zaslepila, aby při odhnití kohoutku nevytékala voda do zemního podloží.
Akce není zcela dokončena, malování vodorovného značení a úpravy některých částí proběhnou v jarních měsících - nyní to zima nedovoluje.
Tímto centrum nekončí, zahajujeme architektonickou studii rekonstrukce prostoru mezi vlakovým a autobusovým nádražím, kde musíme rekonstruovat propadlou silnici. Dojde k zúžení profilu silnice z nesmyslných 15 metrů na běžnou šířku a vznik spousty nových parkovacích míst, které tam jsou potřeba. A proč architekt? Proto, aby někteří nemohli nadávat, že to nemá vkusnou podobu a mělo to nějaký pěkný styl.

 
Vyšel nový Hejnický zpravodaj

Vyšel nový Hejnický zpravodaj

16.12.2021 |

V prodejně Tabáku na hlavní křižovatce u paní Baťkové je právě v prodeji poslední číslo letošního Hejnického zpravodaje.Milovníci elektronických verzí jej mohou najít na webu v odkaze.

Více
 
DÍKY, DÍKY, A JEŠTĚ JEDNOU DÍKY...

DÍKY, DÍKY, A JEŠTĚ JEDNOU DÍKY...

14.12.2021 |

Moc děkujeme Vám všem, kteří jste se zapojili do sbírky města Hejnice CUKROVÍ PRO ZDRAVOTNÍKY.
Toto je podoba finále z naší obřadní místnosti, odkud jsme všechny ty dobroty naložili do auta a společně je v poledne předali zástupcům Krajská nemocnice Liberec.
Samozřejmě se slovy díků a obdivu, že to i přes současnou rozpolcenost části společnosti zvládají a pomáhají těm, kteří to nyní nejvíce potřebují. A to včetně hejnických občanů, kteří bohužel nemohou trávit tyto chvíle se svými nejbližšími.
Jste úžasní, bylo Vás strašně moc, takže jsme nestíhali si všechny pamatovat a proto si dovolíme neděkovat osobně, abychom na někoho nezapomněli. A nebyli to pouze lidé z Hejnic. Byly to celé kolektivy nebo třeba i provozovny, kteří našim zdravotníkům přispěli. Děkujeme.

 
Ve středu se koná zastupitelstvo města

Ve středu se koná zastupitelstvo města

11.12.2021 |

Tuto středu 15. prosince se od 16:30 hodin koná poslední letošní jednání zastupitelstva města Hejnice.
Jednání bude opět on-line přenášeno na kanál YouTube "mestohejnice".

Tam se můžete dívat na přímý přenos, následně nebude záznam k dispozici kvůli předpisům GDPR.Materiály k jednání najdete na webu města.
Pro jednodušší hledání dalších videí na YouTube kanále doporučujeme zaškrtnout políčko "ODEBÍRAT", nebudete muset videa hledat.

 
Ve čtvrtek bude on-line beseda se starostou

Ve čtvrtek bude on-line beseda se starostou

11.12.2021 |

Ve čtvrtek 16. prosince od 18 hodin se uskuteční poslední letošní beseda se starostou. Tentokrát opět v on-line verzi.
Přímý přenos a následně záznam můžete sledovat na YouTube kanále "mestohejnice" nebo na Facebookovém profilu starosty.
Dotazy nebo návrhy můžete pokládat přímo při vysílání nebo předem prostřednictvím e-mailu jaroslav.demcak@mestohejnice.cz

 
Nové jízdní řády již od neděle 12. 12.

Nové jízdní řády již od neděle 12. 12.

08.12.2021 |

Dovolujeme si Vás za KORID LK obeznámit o uveřejnění konečných verzí jízdních řádů (autobusových i vlakových) platných od 12. prosince 2021 na tomto odkaze:
www.iidol.cz/navrhovane-jizdni-rady.html    
Naleznete zde také souhrnné informace o změnách po oblastech.

 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load