Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Občan

Aktuality

Změna územního plánu bude trvat déle

Změna územního plánu bude trvat déle

31.08.2023 |

Špatnou zprávou pro zájemce, kteří si podali žádost o změnu územního plánu Hejnic, která se nyní připravuje je, že bude trvat daleko déle.
Důvodem je vyjádření z Krajského úřadu odboru životního prostředí, které nařizuje městu Hejnice pořízení dokumentace SEA k návrhům změn v našem územním plánu. Jaké bude zdržení či jaké náklady navíc to městu přinese zjišťujeme.

 
LETNÍ KINO NA KOUPALIŠTI - NEJVĚTŠÍ DAR

LETNÍ KINO NA KOUPALIŠTI - NEJVĚTŠÍ DAR

30.08.2023 |

V pátek 1. září zveme všechny děti i dospělé na českou pohádku Největší dar. Promítání začíná od 20 hodin v letním kině na koupališti. V případě nepříznivého počasí se projekce přesouvá do kamenného kina.

 
Veterina změnila hranice pásma infekce prasečího moru

Veterina změnila hranice pásma infekce prasečího moru

23.08.2023 |

V tuto chvíli platí i pro katastr Hejnic a Bílého Potoka pod Smrkem přísnější pravidla kolem prasat vzhledem k přesunu těchto dvou katastrů z uzavřeného pásma I. do uzavřeného pásma II..
A to v souvislosti s rozšířením lokality, kde se nemocná prasata s africkým morem vyskytují.
Pravidla chování, lovu a dalších činností najdete v tomto dokumentu - ikona souboruKVSL Narizeni SVS AMP uzavrene pasmo II narizeni 594 22 8 23(A66svM)
Pro běžnou veřejnost se nic nemění, jen se vyvarujte sahat na uhynulá prasata a v lesích si určitě držte své psy na vodítkách.

 
Letní kino na koupališti - PŘÁNÍ K NAROZENINÁM

Letní kino na koupališti - PŘÁNÍ K NAROZENINÁM

21.08.2023 |

V pátek 25. srpna nás opět čeká letní kino na koupališti. Tentokrát se můžete těšit na českou komedii PŘÁNÍ K NAROZENINÁM. V případě deště se bude promítat v náhradním termínu. 

 
Ulice Klášterní se bude pomístně opravovat

Ulice Klášterní se bude pomístně opravovat

21.08.2023 |

Dnes v pondělí 21. 8. se odpoledne objeví v ulici Klášterní v Hejnicích dopravní značení Zákaz zastavení.
Důvodem je zahájení rekonstrukce pomístních výtluků majitelem komunikace.
PROSÍME VÁS PROTO O DODRŽOVÁNÍ A RESPEKTOVÁNÍ ZÁKAZU ZASTAVENÍ, aby mohla být ulice opravena.
Jedná se pouze o několik dní a části povrchu silnice si to zaslouží. Děkujeme všem řidičům, kteří umožní práci fréze a asfaltérům.

 
Město Hejnice zvyšuje nájemné v městských bytech a nebytech.

Město Hejnice zvyšuje nájemné v městských bytech a nebytech.

10.08.2023 |

Od 1. 9. 2023 se zvyšuje sazba holého nájemného za nájemné byty v majetku města a nebytové prostory.Nově se sazba z částky 42 Kč navyšuje na částku 50 Kč za metr čtverečný a měsíc. U zrekonstruovaných bytů se částka zvyšuje z 52 Kč na 60 Kč za metr čtverečný a měsíc.U nebytového prostoru se sazba zvyšuje ze současných 600 Kč za metr čtverečný a rok na částku 700 Kč za metr čtverečný a rok.Ne všechny kroky jsou populární, ale tento bychom chtěli vysvětlit takto. Nájemné se zvyšovalo vždy jednou za 4 roky. Nyní se poslední zvýšení odehrálo před 4,5 lety, odložila jej energetická krize.Od posledního navýšení neskutečně výrazně vzrostly ceny stavebních prací a materiálů a tak kvůli tomu, abychom nemuseli výrazně omezit opravy a údržby městských bytových domů, tak musím přistoupit k navýšení cen nájmů. Jednoznačně je to vidět na připravovaném zateplení paneláku čp. 533, který nyní bude stát 7 miliónů korun, kdy sousední identický dům čp. 532 vyšel před 4 lety na polovinu.Město chce nadále do svého bytového fondu investovat, letos bylo například zahájeno rekonstruování koupelnových jader i u stávajících nájemníků nebo rekonstrukce menších bytových domů či příprava výstavby nového bytového domu pro velký převis žádostí o nájemní bydlení v majetku města.

K porovnání můžeme uvést, že průměrné nájemné za metr čtverečný se v Libereckém kraji pohybuje na částce 235 Kč. A komerční nájemné v Hejnicích se v soukromých objektech pohybuje od 100 do 200 Kč.

Dále je třeba uvést, že se navýšení od září netýká všech nájemníků. Ti co mají nájemní smlouvy na dobu určitou, tak navýšení pocítí až s novou smlouvou po skončení současné doby určité.
A nájemníci se smlouvami na dobu neurčitou budou nyní vyzváni, aby od 1. září se dostavili na podpis dohody o změně výše nájemného, to by začalo platit od 1. prosince 2023. Když by dohodu s městem neuzavřeli, je možné se obrátit na soud, aby rozhodl o výši nájemného, který však bude reflektovat u rozhodnutí sazbu v místě obvyklou a tím je i onen vysoký komerční nájem.
Děkujeme za pochopení.

Pro nájemníky, kteří například obývají velké byty v malém počtu je stále možnost dohody s městem na výměně za menší, zrekonstruovaný byt, aby si snížili náklady na bydlení.

 
Letní kino na koupališti - OSTROV

Letní kino na koupališti - OSTROV

09.08.2023 |

Po minulé nevydařené projekci kvůli dešti je letní kino zpět. V sobotu se můžete těšit na českou dobrodružnou komedii z opuštěného OSTROVA v tropickém ráji. V případě deště budeme promítat v náhradním termínu. 

 
Hudební večer Hejnic pro Hejnice ve videu

Hudební večer Hejnic pro Hejnice ve videu

06.08.2023 |

Jaký byl sobotní nejen Jazzový večer HEJNIC PRO HEJNICE se můžete podívat v tomto videu z akce.
Byl tedy trošku "uplakaný", ale krásný, pohodový a hlavně díky Vám co jste dorazili i v tom nevlídném počasí, měl úžasnou atmosférou.
Velké díky všem umělcům, kteří včera potěšili místní publikum svou hudbou.
A srdečné poděkování všem partnerům a podporovatelům této kulturní akce. Děkujeme.

 
Liberecký kraj podpořil Hasiče Hejnice

Liberecký kraj podpořil Hasiče Hejnice

03.08.2023 |

Děkujeme Libereckému kraji za podporu jednotky hasičů Hejnice v rámci dotačního programu podpory hasičů 2023.

V letošním roce jsme s velitelem Jirkou Šimonem podali žádost o podporu pořízení vybavení jak členů výjezdové jednotky v podobě lehkých zásahových přileb se svítilnami, tak na doplnění našich výjezdových vozidel moderními tablety a palubními kamerami v rámci navigace a komunikace u mimořádné události a také zajištění záznamu při případných komplikacích při výjezdu. Poslední částí pořízené z podpory je přetlakový ventil k náročným zásahům.

Celkové náklady 107 tisíc korun jsme díky dotaci Libereckého kraje snížili na 50 %.
Děkujeme.

 
Informace o uzavření knihovny

Informace o uzavření knihovny

01.08.2023 |

Knihovna bude z důvodu dovolené od pondělí 7. 8. do pátku 11. 8. zavřená. Děkujeme za pochopení.

 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load