Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Aktuality

Startuje cvičení rodičů s dětmi a předškolních dětí

Startuje cvičení rodičů s dětmi a předškolních dětí

20.09.2023 |

Ve středu 4. října startuje 31. ročník cvičení rodičů s dětmi a cvičení předškolních dětí. Cvičení se uskuteční v malé tělocvičně základní školy v Hejnicích.

 
Hejnické Babí léto proběhne 23. září

Hejnické Babí léto proběhne 23. září

14.09.2023 |

Tradiční rozloučení s létem pro děti i dospěláky plné soutěží, zábavy, hudby, skvělého občerstvení, dárků a odměn proběhne v sobotu 23. září 2023 na centrálním prostoru zeleného placu před kostelem v Hejnicích.
Těšit se můžete na pohádku MUMIE v kině zdarma (vstup jen pro děti do 15 let). Malování na obličej a třpytivé tetování. Večerní živou hudbu kapely LOGR. Dětskou show s Čáry Klukem a jeho kouzlením, balónky a mikromagií pro všechny. Akrobatická bikeshow Honzy Sladkého. Zpěvačku Elišku Lüftnerovou. Skákací atrakce. Kolotoč Létající labutě. Bohaté občerstvení. Dětské soutěže o dárky. Dospělácké zápolení o krásné ceny.
Součástí akce je soutěžní přehlídka moučníků Zlaté hejnické jablko. Hlavní cenou bude skvělý kuchyňský pomocník - horkovzdušná fritéza Tefal.
VSTUP ZDARMA! Pořádá spolek B.O.B.R. a Za lepší Hejnice. 

Více
 
INFORMACE O UZAVŘENÍ KNIHOVNY

INFORMACE O UZAVŘENÍ KNIHOVNY

07.09.2023 |

Knihovna je v pondělí 11. září 2023 uzavřena z důvodu čerpání dovolené. Děkujeme za pochopení.

 
Revitalizaci mokřadní louky v Hejnicích u Skalního města podpořil Liberecký kraj

Revitalizaci mokřadní louky v Hejnicích u Skalního města podpořil Liberecký kraj

04.09.2023 |

Děkujeme Libereckému kraji za dotační podporu ve výši 925 tisíc Kč na část projektu revitalizace mokřadní louky, která se týká vzniku 7 tůní v části plochy, která zůstane přírodě.
Zbylou část ve výši dalších 50 % bude financovat město Hejnice ze svého rozpočtu. Realizace je v plánu v roce 2024 pokud všechny potřebnosti dovolí.
Podpora Kraje je z programu 8.6 Podpora retence vody v krajině.

Budeme také dále hledat podobné dotační tituly, které by pomohly spolufinancovat i další části zeleného projektu, které se týkají zpřístupnění lokality, údržby zeleně a dalších náležitostí.

 
PROGRAM KINA HEJNICE NA MĚSÍC ZÁŘÍ

PROGRAM KINA HEJNICE NA MĚSÍC ZÁŘÍ

01.09.2023 |

V měsíci září se můžete v kině Hejnice těšit na mnoho filmových premiér. Po letních prázdninách se také vrací pravidelné pásmo pohádek pro předškolní děti.

Více
 
Změna územního plánu bude trvat déle

Změna územního plánu bude trvat déle

31.08.2023 |

Špatnou zprávou pro zájemce, kteří si podali žádost o změnu územního plánu Hejnic, která se nyní připravuje je, že bude trvat daleko déle.
Důvodem je vyjádření z Krajského úřadu odboru životního prostředí, které nařizuje městu Hejnice pořízení dokumentace SEA k návrhům změn v našem územním plánu. Jaké bude zdržení či jaké náklady navíc to městu přinese zjišťujeme.

 
LETNÍ KINO NA KOUPALIŠTI - NEJVĚTŠÍ DAR

LETNÍ KINO NA KOUPALIŠTI - NEJVĚTŠÍ DAR

30.08.2023 |

V pátek 1. září zveme všechny děti i dospělé na českou pohádku Největší dar. Promítání začíná od 20 hodin v letním kině na koupališti. V případě nepříznivého počasí se projekce přesouvá do kamenného kina.

 
Veterina změnila hranice pásma infekce prasečího moru

Veterina změnila hranice pásma infekce prasečího moru

23.08.2023 |

V tuto chvíli platí i pro katastr Hejnic a Bílého Potoka pod Smrkem přísnější pravidla kolem prasat vzhledem k přesunu těchto dvou katastrů z uzavřeného pásma I. do uzavřeného pásma II..
A to v souvislosti s rozšířením lokality, kde se nemocná prasata s africkým morem vyskytují.
Pravidla chování, lovu a dalších činností najdete v tomto dokumentu - ikona souboruKVSL Narizeni SVS AMP uzavrene pasmo II narizeni 594 22 8 23(A66svM)
Pro běžnou veřejnost se nic nemění, jen se vyvarujte sahat na uhynulá prasata a v lesích si určitě držte své psy na vodítkách.

 
Letní kino na koupališti - PŘÁNÍ K NAROZENINÁM

Letní kino na koupališti - PŘÁNÍ K NAROZENINÁM

21.08.2023 |

V pátek 25. srpna nás opět čeká letní kino na koupališti. Tentokrát se můžete těšit na českou komedii PŘÁNÍ K NAROZENINÁM. V případě deště se bude promítat v náhradním termínu. 

 
Ulice Klášterní se bude pomístně opravovat

Ulice Klášterní se bude pomístně opravovat

21.08.2023 |

Dnes v pondělí 21. 8. se odpoledne objeví v ulici Klášterní v Hejnicích dopravní značení Zákaz zastavení.
Důvodem je zahájení rekonstrukce pomístních výtluků majitelem komunikace.
PROSÍME VÁS PROTO O DODRŽOVÁNÍ A RESPEKTOVÁNÍ ZÁKAZU ZASTAVENÍ, aby mohla být ulice opravena.
Jedná se pouze o několik dní a části povrchu silnice si to zaslouží. Děkujeme všem řidičům, kteří umožní práci fréze a asfaltérům.

 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load