Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Aktuality

TERMÍN NAHLÁŠENÍ DĚTÍ NA PRÁZDNINOVÝ PROVOZ MŠ HEJNICE JE PRODLOUŽEN DO 7. ČERVNA

TERMÍN NAHLÁŠENÍ DĚTÍ NA PRÁZDNINOVÝ PROVOZ MŠ HEJNICE JE PRODLOUŽEN DO 7. ČERVNA

01.06.2023 |

Informace o prázdninovém provozu mateřských škol v Hejnicích od 1. července do 31. srpna 2023.
Prázdninový provoz bude zajištěn v MŠ Zvoneček a MŠ Ferdinandov, podle provozních možností.
- ve dnech 3. 7. až 7. 7. (celkem 3 pracovní dny) bude MŠ uzavřena.

- pro úhradu školného a stravného platí o prázdninách stejné podmínky jako v období školního vyučování (školné 300,- Kč/měsíc, ve kterém školku bude navštěvovat + stravné 39,- Kč/den pro děti do 7 let věku, případně 42,- Kč/den pro starší)).

- rodiče odevzdají přihlášku k prázdninovému pobytu s přesnými údaji o docházce do 7. června na své kmenové mateřské škole (kam dítě pravidelně dochází).

- do 10. června rovněž rodiče uhradí obvyklým způsobem veškeré náklady spojené s prázdninovou docházkou dítěte do školky, a to dle počtu dnů, kdy sem bude docházet.

- v období prázdnin bude zajištěn provoz MŠ pouze v případě, že bude závazně přihlášeno a mít uhrazeno školné a stravné minimálně 15 dětí.

- pokud odpovídající částka nebude v tomto termínu uhrazena, nemůže být dítě přijato. Platby po těchto datech nebudou akceptovány a děti nebudou k prázdninovému provozu v MŠ přijímány.

- v případě, že dítě přes úhradu do MŠ o letních prázdninách bez omluvy a kvalifikovaného důvodu (kterým je pouze lékařská zpráva o nemoci či úrazu) nenastoupí, úplata se nebude vracet. Při absenci je nutné omluvit dítě jak z pobytu ve školce (tel.482 322 213), tak u vedoucí stravování (p. Kolačná, tel. 482 322 290, případně mobil 739 332 283) předem.

Organizace prázdninového provozu se týká dětí zapsaných do mateřských škol zřizovaných městem Hejnice. Přednost dostanou děti, jejichž rodiče nemají možnost řešit prázdninový pobyt dětí jiným způsobem.

 
Parkování na placených místech s ročním kupónem

Parkování na placených místech s ročním kupónem

30.05.2023 |

Město Hejnice nabízí roční parkovací kartu na zpoplatněné parkoviště na místě bývalého Perunu pro vozidla.
Cena je 4000,- Kč za rok včetně DPH. Parkovací karta je na SPZ vozidla a je nepřenosná.
Zájemci se mohou obracet na mail info@mestohejnice.cz.

 
UZAVÍRKA HLAVNÍ KOMUNIKACE NA FERDINANDOV

UZAVÍRKA HLAVNÍ KOMUNIKACE NA FERDINANDOV

29.05.2023 |

Od 1. června do 30. června bude hlavní komunikace na Ferdinandov III/29016 uzavřena v úseku mezi trafostanicí u Konga a otočkou autobusu na Ferdinandově.
Důvodem je rekonstrukce vozovky.


Objízdná trasa povede přes Skalní město s kyvadlovým provozem na semafory. Počítejte proto s časovým zpožděním.
Obyvatelé dotčeného úseku mohou volit cestu mimo aktuálně hrabaný úsek.


Autobusy ČSAD Liberec budou zastavovat pouze u kostela náhradou za zastávku na Ferdinandově.


Plán prací je nejdříve odebrání kostek v úseku kolem zrcadla + pokládka nového podloží směrem k mostu, dále pak srovnání podloží v kopci a na úseku. Následně pokládka srovnávacího podkladního asfaltu a koncem měsíce pokládka obrusných vrstev.
Pokládky budou vždy v celé šíři vzhledem k malé šíři komunikace.

V případě mimořádných potřeb dopravy na nebo z Ferdinandova je nutné tyto konzultovat se stavbou a stavbyvedoucím Eurovie, který o tomto rozhoduje.Platí hlavně pro nákladní či rozměrnou dopravu.

Výsledek bude kvalitní komunikace s funkčním odvodněním a šířkou na možný rozvážný průjezd dvou osobních protijedoucích vozidel.

 
Otevřeli jsme nové informační centrum

Otevřeli jsme nové informační centrum

25.05.2023 |

V pondělí 22. května jsme slavnostně otevřeli naše nové turistické informační centrum. "Íčko" najdete ve vestibulu kina a otevřeno veřejnosti bude denně od 9:00 do 17:00 hodin, kromě polední pauzy v čase 12:00 - 12:30.

 
Hasiči získali nový prapor

Hasiči získali nový prapor

23.05.2023 |

Hejnický sbor dobrovolných hasičů získal a v sobotu 13. května 2023 představil svůj nový slavnostní prapor sboru.
Ten byl také u této příležitosti slavnostně požehnán v místním kostelem panem farářem Andršem.
Video z celé akce najdete zde.

 
Placené parkování před kostelem v Hejnicích

Placené parkování před kostelem v Hejnicích

17.05.2023 |

Dnešním dnem se spustilo placené parkování v prostoru tří navazujících parkovišť v centru před kostelem - u kostelní zdi, mezi Zvonem a cukrárnou, na place po Perunu.
Chápeme, že pro spoustu lidí to bude evokovat vášně, ale důvodem je extrémní nárůst parkujících vozidel hlavně návštěvníků města a hor, kteří tam automobil ostaví na celý den. Bohužel v rámci současných pravidel není možné vybírat pouze od cizích občanů a hejnické nechat bez poplatku. Naopak hejničtí by měli vědět, kde okolo se dá zaparkovat bez poplatku.

Systém funguje již 3 týdny na horním Ferdinandově a zatím bez větších problémů s neplacením. Zdejší parkovací automaty jsou trošičku jiné než třeba v okolí, musí se tam u platby zadat SPZ vozidla - ta zároveň slouží ke kontrole zaplacení poplatku u těch co dostanou upozornění, že nemají zaplaceno. Jinak se jedná o dopravní přestupek.

Prvních 15 minut je zdarma s nutností použití parkovacích hodin. Ty můžete použít vlastní či zakoupit v sousedních cukrárnách HUGO a Hradil za 40 Kč.
Sazba je jen dvojí - do 1 hodiny za 10,- Kč, nad 1 hodinu za 50,- Kč, nic mezi tím, jinou částku vám automat nepřijme. Platba je možná i platební kartou, telefonem, hodinkami či jinak on-line.
Parkovací automat není vypnutý, jen spí, probouzí se bílým tlačítkem.

Proč vlastně poplatky za parkování? Jedním z důvodů je nutnost vybudování nákladného záchytného parkoviště mimo centrum města, kde lokalita asi nemá sloužit jako odstavná celodenní plocha pro vozidla turistů v Jizerkách.

 
Vyhlašujeme nominace na ocenění Poctou starosty Hejnic

Vyhlašujeme nominace na ocenění Poctou starosty Hejnic

11.05.2023 |

Vážení, do konce května máte možnost nominovat významné občany Hejnic a Ferdinandova na ocenění Poctou starosty Hejnic. Nemusí se pouze jednat o letité občany, ale o všechny, kteří se nějakým významnějším způsobem zapojují či zapojili do života Hejnic. Děkujeme za Vaše návrhy. 

 
Hejnice - upravte si své stromy a keře, aby nezasahovaly do komunikací

Hejnice - upravte si své stromy a keře, aby nezasahovaly do komunikací

08.05.2023 |

Upozorňujeme majitele zahrad, zahrádek a objektů, aby se postarali o své větve, stromy, keře a živé ploty a zkrátili je na úroveň vašich pozemků, aby nezasahovaly do průjezdného profilu sousedních komunikací.
Tím je myšleno nejen pro vaše osobní vozidlo, ale také pro velké nákladní auta, jako jsou popeláři, hasiči a další záchranné složky. Není žádoucí, aby po jednom průjezdu kolem Vaší zahrady byla vozidla poškrábaná a orvaná.

Hlavně upozorňujeme také majitele živých plotů, kteří si je z nějakého nepochopitelného důvodu sází na městskou cestu za svůj plot. Hranici svých pozemků jistě znáte nebo Vám ji sdělí a ukáží geometři, vše ostatní je cizí pozemek a bez svolení města tam není povoleno pěstovat keře a stromy.

Kdo tuto údržbu svých stromů a keřů neudělá, bude od konce týdne proveden ořez městskou technikou traktoru s ramenem s pilovou hlavou, bez ohledu na vaši současnou údržbu zeleně.
Děkujeme za pochopení.

 
POZOR ZMĚNA STANOVIŠTĚ KONTEJNERU NA BIOODPAD V CENTRU HEJNIC

POZOR ZMĚNA STANOVIŠTĚ KONTEJNERU NA BIOODPAD V CENTRU HEJNIC

05.05.2023 |

Z důvodu využití placu po Perunu parkujícími vozidly se přemístilo stanoviště kontejneru na bioodpad z této plochy vedle divadelní přístavby do prostoru k hale služeb pod bývalou Měděnku, kde je sjezd z ulice Klášterní mezi kadeřnictvím a bývalou Měděnkou.

Připomínáme, že do kontejneru patří bioodpad mimo celých větví a stromů, ty musí být maximálně naštěpkovány, jinak do kontejneru nepatří.

 
Program kina Hejnice na měsíc květen

Program kina Hejnice na měsíc květen

02.05.2023 |

Představujeme Vám program kina na měsíc květen! 

 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load