Hejnice

Jilemnice, 514 01

E-mail: info@salduvstatek.cz
Web: www.salduvstatek.cz

Gospodarstwo Šaldův statek jest jednym z zabytków architektonicznych miasta.

Z powodu awaryjnego stanu pierwotne gospodarstwo w 1998 roku rozebrano i wybudowano nowe bliżej ujścia ulicy Zvědavá ulička.

Obecnie gospodarstwo Šaldův statek jest zabytkiem kultury chronionym przez państwo i jednocześnie jest tu restauracja dla niepalących.

Usługi: Parking, Punkt gastronomiczny, Punkt gastronomiczny, Wejście z psami
Inne zabytki historyczne: Zabytkowe budynki