Hejnice

Republika Czeska
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Pomnik na szczycie Mužský

Mužský - památník

Czeski Raj

Muzsky, 295 01

Już z daleka od miasta Mnichovo Hradiště w kierunku Turnova wznosi się bazaltowy szczyt Mužský.

To miejsce pięknych widoków stało się w 1866 roku polem jednej z bitew między Austrią i Prusami. Po wycofaniu wojsk austriackich z miasta Mnichovo Hradiště i Svijan stała się celem ataku Prusów ta ważna wyżyna. Około godziny 11 wysłał pruski generał Fransecki 4 bataliony na pozycje na górze Mužský. Austriacki batalion strzelców polnych wraz z dwoma bateriami artylerii i batalionem 45 pułku piechoty został zmuszony do odwrotu. Batalion piechoty dostał się niemal cały do niewoli. Wydarzenie to przypomina mogiła na szczycie na pamiątkę poległych.

Załącznik

Inne zabytki historyczne: Rzeźba

Fotogaleria

Mužský - památník

Mužský - památník

 
Mužský - památník

Mužský - památník

 
Vrch Mužský, autor: Eva Hornová

Vrch Mužský

 
Památník na vrchu Mužský, autor: Jiří Morávek

Památník na vrchu Mužský

 
 
 

Nawigacja

 
 
load