Hejnice

Republika Czeska
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zameczek myśliwski na Nové Louce - Šámalova chata

Šámalova chata, autor: Milan Drahoňovský

Gory Izerskie

Bedrichov, 468 12

E-mail: info@samalova-chata.cz
Web: www.samalova-chata.cz

Malownicza dominanta miejscowości Nová louka nazwana imieniem byłego kanclerza Šámala.

W latach 1756 - 1817 stała na miejscu samotni Nová louka huta szkła. Później dom odkupił słynny szklarz Riedel a w 1844 roku go przebudował hrabia Clam-Gallas na zameczek myśliwski. Parterowy cembrowany budynek jest kryty dachem mansardowym z wieżyczką. Jest cennym zabytkiem przeszłości północnoczeskiego szklarstwa a na górskiej łące tworzy malowniczą dominantę. Później budynek stał się rządowym obiektem rekreacyjnym i otrzymał nazwę od nazwiska kanclerza Šámala. Od tego czasu przyjęła się nazwa Šámalova louka, która jest używana o dziś.

Położenie: 4 km na północ od Bedřichova

Fotogaleria

Šámalova chata, autor: Milan Drahoňovský

Šámalova chata

 
Šámalova chata na Nové louce, autor: Milan Drahoňovský

Šámalova chata na Nové louce

 
 
 

Nawigacja

 
 
load