Hejnice

Novorenesanční radnice, autor: Luděk Antoš

Czeski Raj

Turnov, 511 01

Zachowany renesansowy ratusz z 1527 roku jest dominantą południowej strony rynku náměstí Českého ráje.

Pierwotnie wczesnorenesansowa budowla została w połowie XVII wieku przebudowana w późnorenesansowym stylu. Następne przebudowy miały miejsce po pożarach w latach 1643 i 1707. W 1894 roku ratusz przebudowano w stylu neorenesansowym i z pierwotnych zdobień pozostał tylko kamienny herb miasta z lwem i datą 1526.

Położenie: rynek nám. Českého ráje, Turnov

Załącznik