Hejnice

Republika Czeska
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Jaskinia Prachovskich skał

Prachovské skály

Czeski Raj

Prachov, 506 01

GSM: +420 777 902 232
E-mail: info@prachovskeskaly.cz
Web: https://prachovskeskaly.com/

Jaskinie w Prachovskich skałach są pseudokrasowego pochodzenia i powstały w skałach i skalnych wieżach z bloków piaskowca.

Największą z nich jest Braterska modlitewna (Bratrská modlitebna). Ma 31 metrów długości. Powstała z piaskowcowych bloków, które się stoczyły i zaklinowały tworząc strop jaskini. Jaskinia Strážce valů leży u podnóża ściany skalnej. Jest to wnęka o głębokości 3 m, szerokości 6 m a wysokości prawie 1,5 m. W jaskini Młot (Kladivo) kilkoma wejściami w rumowisku można zejść między zakleszczonymi głazami na głębokość 9 m. Jaskinia ma 29 m długości.

Załącznik

Fotogaleria

Prachovské skály

Prachovské skály

 
 
 

Nawigacja

 
 
load