Hejnice

Formacja Drábovna

Czeski Raj

Mala Skala, 468 22

Skalne miasto Drábovna charakteryzuje wiele romantycznych zakątków z piaskowcowymi miasteczkami skalnymi.

Mniejsze piaskowcowe skalne miasto leży na prawym brzegu Izery między formacją Malá Skála i doliną Vranovské údolí. Znajdziemy tu skromne pozostałości średniowiecznego grodu. Znajduje się tu też znalezisko archeologiczne z późnej epoki kamiennej - osiedle ludu łużyckiego. Szczytowa platforma jest podzielona dzikimi parowami na kilka części. Do najciekawszych parowów należą Vondrova, Foukané díry, Přední i Zadní Kostel i Varta.

Załącznik

Maloskalská Drábovna, autor: Jiří Morávek