Hejnice

Republika Czeska
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Formacja Čertova zeď

Čertova zeď, autor: Milan Drahoňovský

Kraina Machy

Certova zed
Cesky Dub, 463 43

Niedaleko miejscowości Český Dub natrafimy na wyjątkowe zjawisko geologiczne - pozostałości wypreparowanej bazaltowej żyły.

Pierwotna bazaltowa żyła ciągnęła się na długości 20 km od miejscowości Světlá po Ještědem aż do szczytu Bezděz, ale jej większą część już wydobyto. W 1964 roku Čertova zeď stała się narodowym zabytkiem przyrody.

Położenie: 5 km na zachód od miejscowości Český Dub

Dostęp: z miejscowości Český Dub w kierunku Osečná na rozdroże między miejscowościami Smržov i Kotel, stąd pieszo po trasie turystycznej

Fotogaleria

Čertova zeď, autor: Milan Drahoňovský

Čertova zeď

 
Čertova zeď, autor: Milan Drahoňovský

Čertova zeď

 
 
 

Nawigacja

 
 
load