Hejnice

Republika Czeska
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zbieg Łaby i Wełtawy

SOUTOK LABE A VLTAVY, MELNIK

Kraina Machy

Melnik, 276 01

Zbieg Łaby i Wełtawy jest znaną dominantą miasta Mělník. Najładniejszy widok roztacza się z tarasu koło mělnickiego zamku.

Do rzeki Łaby wpływa tu nie tylko Wełtawa, ale także wełtawski kanał żeglugowy. Ponieważ jego ujście jest lepiej widoczne niż ujście Łaby i Wełtawy, więc kanał jest przez turystów często brany za Wełtawę. Dopiero patrząc z góry widać, że do Łaby wpada najpierw Wełtawa a potem kanał, który jest najwęższy.

 

Nawigacja

 
 
load