Hejnice

Republika Czeska
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vrch Mužský

Vrch Mužský, autor: Eva Hornová

Czeski Raj

Muzsky, 295 01

Na szczycie bazaltowego słupa w zachodniej części Vyskeřskiej wyżyny w Pogórzu Jičínskim znajduje się pomniczek sybolizujący bitwę w 1866 roku.

Ze szczytu rozciąga się piękny widok na Karkonosze, Góry Izerskie, Hruboskalsko, Góry Łużyckie, Ještěd i wiele miejscowości w okolicy. Na północnym zboczu są znane Drábskie izdebki, a w okolicy piaskowcowe skały i wąwozy.

Dostęp pieszo po oznakowanym szlaku turystycznym z Březiny nad Izerą. Samochodem można dojechać na parking przy hotelu Příhrazy lub obok chaty Na Krásné vyhlídce.

Położenie: 5 km na północny wschód od Mnichova Hradiště, 2 km na wschód od Příhraz

Załącznik

Fotogaleria

Vrch Mužský, autor: Eva Hornová

Vrch Mužský

 
vrch Mužský, autor: Morávek

vrch Mužský

 
Mužský mohyla 01

Mužský mohyla 01

 
 
 

Nawigacja

 
 
load