Hejnice

Republika Czeska
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vrch Luž

Rozhledna Luž, autor: Míra Chmela

Gory Łużyckie

Horni Svetla, 471 57

Wyrazisty stożkowaty szczyt Luž wysokości 793 m jest najwyższym szczytem Gór Łużyckich. Znajduje się na granicy państwowej z Niemcami.

Z punktu widokowego na płaskowyżu roztacza się widok prawie na wszystkie strony do Czech i Niemiec. Obok drogi pod szczytem znajduje się utrzymane źródełko.

Dostęp z przystanku Jedlová (8 km), z miejscowości Dolní světlá (4 km) z miejscowości Horní Světlá, osada Myslivny (1,5 km).

Położenie: 8 km na północ od Cvikova, 4 km na północny zachód od Krompachu

Załącznik

Fotogaleria

Luž zima západ slunce, autor: Musil

Luž zima západ slunce

 
Rozhledna Luž, autor: Míra Chmela

Rozhledna Luž

 
Rozhledna Luž, autor: Míra Chmela

Rozhledna Luž

 
Rozhledna Luž, autor: Míra Chmela

Rozhledna Luž

 
 
 

Nawigacja

 
 
load