Hejnice

GSM: +420 735 127 886
E-mail: obec@prepere.cz
Web: www.prepere.cz

Miejscowość Přepeře leży 3 km na zachód od Turnova.

Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1323 roku. Późnogotycki kościół św. Jakuba Większego pochodzi z połowy XVI wieku. W kierunku na południe wzdłuż drogi z Liberca do Pragi znajduje się skalne miasto Drábské světničky. Są one ulubionym celem znacznej większości gości na tych terenach. Jeżeli wybierzemy się na północ, dostaniemy się do ruin grodu Frýdštejn lub do formacji Suché skaly.

Załącznik

Po. 8:00 - 12:00