Hejnice

Republika Czeska
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nové Město pod Smrkem

Kyselka, autor: Míra Chmela

Ziemia Frydlancka

Palackeho 280
Nove Mesto pod Smrkem, 463 65

Telefon: +420 482 360 320
E-mail: sekretariat@nmps.cz
Web: www.nmps.cz

Nové Město pod Smrkem leży na północy Czech na cyplu Frýdlantský výběžek, niedaleko miasta Frýdlant. Powstanie miasta jest ściśle związane z wydobyciem cyny i innych metali kolorowych w okolicy.

Założył je w 1584 roku Melchior z Redernu. Miasto wybudowano według jednolitego planu, o czym świadczą jego ulice pod kątem prostym i rynki.

W miejscowości Nové Město pod Smrkem są dwa przejścia graniczne. Przez przejście samochodowe można dostać się do polskiej części Gór Izerskich i Karkonoszy. Drugie przejście jest przeznaczone tylko dla pieszych i narciarzy. Znajduje się na samym szczycie Smrku i można je wykorzystać do wypraw na tereny grzebienia Vysoký jizerský hřeben czy też na polski Stóg Izerski.

Załącznik

Otevírací doba

Po. 7:00 - 11:30
12:30 - 17:00
Śr 7:00 - 11:00
12:30 - 17:00

Ubytování pod Smrkem1

 
 

Fotogaleria

Klingerovo mauzoleum, autor: Míra Chmela

Klingerovo mauzoleum

 
Kyselka, autor: Míra Chmela

Kyselka

 
 
 

Nawigacja

 
 
load