Hejnice

Czeski Raj

namesti Ceskeho raje
Turnov, 511 01

Kościół św. Franciszka leży w górnej części rynku náměstí Českého ráje.

Wybudował go w połowie XVII wieku Maxmilián z Valdštejna. W latach 1707 i 1803 obiekt został dwukrotnie zniszczony przez ogień. Swoją obecną postać uzyskał podczas ostatniej przebudowy w latach 1803-22. Fasadę kościoła zdobi portal z kamiennym herbem rodu Valdštejnów a w niszy na nim można zobaczyć posąg św. Franciszka z Asyżu.

Położenie: rynek nám. Českého ráje, Turnov

Załącznik