Hejnice

Horni nam. 12
Jablonec nad Nisou, 466 01

Web: www.farnostjablonec.cz

Kościół rzymskokatolicki Najświętszego Serca Jezusowego jest ceglanym trzynawowym prostokątnym obiektem z poprzeczną nawą i prostokątną wieżą.

Wybudowano go w latach 1930 - 1931 według projektu jabloneckiego architekta J. Zascha. Na głównym ołtarzu znajduje się brązowy posąg Chrystusa z 1930 roku, a na bocznym ołtarzu marmurowy posąg Piety z 1933 roku. Obecnie w kościele odbywają się msze i koncerty muzyki poważnej.

Położenie: rynek Horní náměstí

Załącznik