Hejnice

Frydstejn, 463 42

E-mail: starosta@frydstejn.cz
Web: www.frydstejn.cz

Zachowane ruiny skalnego grodu górują nad doliną rzeki Jizery. Ten typowy gród warowny stanowi przepiękną dominantę regionu Maloskalsko.

Gród był z części wyciosany w skale, ciasne pomieszczenia zmuszały budowniczych do piętrowej koncepcji budowli. Obronę grodu zapewniały mury, do których była włączona także duża okrągła wieża. Kolejna okrągła wieża została zbudowana w przedgrodziu.

Ciekawostką jest fakt, że na grodzie Frýdštejn została nakręcona część bajki O księżniczce Jaśnience i latającym szewcu - były tu kręcone sceny z grodu czarownic.

Położenie: 8 km od Turnova

Załącznik

Maj - Październik Wt - Nd 10:00 - 17:00

Plné vstupné:50,00 CZK