Hejnice

Republika Czeska
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Ruina zamku Stohánek

Stohánek panorama, autor: Chmela Matyáš

Gory Łużyckie

Hamr na Jezere, 471 28

Zamek skalny Stohánek był zbudowany na stromym piaskowcowym słupie koło gminy Svébořice, niedaleko od Hamru na Jeziorze.

Pierwsza pisemna wzmianka pojawiła się w 1431 roku, ale jego historia nie trwała zbyt długo - ostatnia wzmianka pochodzi z 1453 roku a wkrótce potem zanikł. W 1760 roku w jego resztkach powstała pustelnia.

Załącznik

Zamki i ruiny: Ruiny

Fotogaleria

Stohánek panorama, autor: Chmela Matyáš

Stohánek panorama

 
Stohánek panorama, autor: Chmela Matyáš

Stohánek panorama

 
Stohánek, autor: Chmela Matyáš

Stohánek

 
Stohánek, autor: Chmela Matyáš

Stohánek

 
 
 

Nawigacja

 
 
load