Hejnice

Republika Czeska
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Skalny punkt widokowy Ořešník

Ořešník, autor: Milan Drahoňovský

Ziemia Frydlancka

Hejnice, 463 62

Skalna dominanta Ořešník wznosi się na wyżynie Smědavská pahorkatina nad miejscowością Hejnice, na wysokości 800 m.n.p.m.

Na szczycie, na który dostaniemy się po schodach wykutych w skale, znajduje się krzyż, który pierwotnie wybudowali franciszkanie z klasztoru w miejscowości Hejnica. Z wieży widokowej widać Frýdlant, Hejnice, restaurację Obří sud, Raspenava, Smrk, Ptačí vrchy lub Poledník.

Dostęp po oznaczonych trasach turystycznych z Hejnic i Frýdlantu. Samochodem można dojechać tylko na parking w miejscowości Hejnice.

Położenie: 2 km na południowy wschód od Hejnic, 9 km na południowy wschód od Frýdlantu v Čechách

Załącznik

Fotogaleria

Ořešník, autor: Milan Drahoňovský

Ořešník

 
Ořešník, autor: Milan Drahoňovský

Ořešník

 
Ořešník, autor: Matyáš Gál

Ořešník

 
 
 

Nawigacja

 
 
load