Hejnice

Republika Czeska
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Skalny punkt widokowy Hlavatice

Vyhlídka z Hlavatice na Turnov, autor: Luděk Antoš

Czeski Raj

Turnov, 511 01

Piaskowcowa skała z widokiem na okoliczny krajobraz.

Samotna piaskowcowa skała znajduje się na północnym skraju płaskowyżu Hruboskalská plošina, niedaleko grodu Valdštejn, ok. 2 km na południe od miasta Turnov. Skała na wysokości 380 m n.p.m. jest dostępna po 36 żelaznych kręconych schodach.

Ze szczytu rozciąga się piękny widok na okolicę - Turnov, grzebień Kozákovský hřeben i dalej Ještědský hřeben, Góry Izerskie, Bezděz i Polskę. Dla lepszej orientacji wieżę wyposażono w tablicę orientacyjną.

Dostęp: wieża widokowa leży na trasie Zlaté stezky Českého ráje między Turnovem i grodem Valdštejn

Załącznik

Fotogaleria

Vyhlídka z Hlavatice na Turnov, autor: Luděk Antoš

Vyhlídka z Hlavatice na Turnov

 
Rozhledna Hlavatice, autor: Karel Hubač

Rozhledna Hlavatice

 
Hlavatice

Hlavatice

 
 
 

Nawigacja

 
 
load