Hejnice

Rozhledna Hlavatice, autor: Karel Hubač

Czeski Raj

Turnov, 511 01

Piaskowcowa skała z widokiem na okoliczny krajobraz.

Samotna piaskowcowa skała znajduje się na północnym skraju płaskowyżu Hruboskalská plošina, niedaleko grodu Valdštejn, ok. 2 km na południe od miasta Turnov. Skała na wysokości 380 m n.p.m. jest dostępna po 36 żelaznych kręconych schodach.

Ze szczytu rozciąga się piękny widok na okolicę - Turnov, grzebień Kozákovský hřeben i dalej Ještědský hřeben, Góry Izerskie, Bezděz i Polskę. Dla lepszej orientacji wieżę wyposażono w tablicę orientacyjną.

Dostęp: wieża widokowa leży na trasie Zlaté stezky Českého ráje między Turnovem i grodem Valdštejn

Załącznik

Vyhlídka z Hlavatice na Turnov, autor: Luděk Antoš