Hejnice

Republika Czeska

Gondolowa kolej linowa Liberec - Ještěd (nieczynna)

Lanovka na Ještěd, autor: Jakub Fišer

Gory Izerskie

Liberec, 460 01

Web: www.cd.cz/nase-vlaky/lanovka/-26952/

Kolej gondolowa jest nieczynna do odwołania.

Zapraszamy do zwiedzenia góry Ještěd - akcentu regionu. Na szczyt góry prowadzi gondolowa kolej linowa.

Gondolowa kolej linowa na górę Ještěd jest czynna codziennie, kursując w regularnych odstępach czasu według rozkładu jazdy ČD, trasa numer 900. W razie zainteresowania można zrealizować kursy dodatkowe. W przypadku złych warunków atmosferycznych kolej linowa jest nieczynna.

Dojście: ze stacji końcowej MHD (komunikacja miejska) Horní Hanychov 10 minut na piechotę, dojazd samochodem bezpośrednio do stacji dolnej kolei linowej, przy której znajduje się parking.

Stacja dolna: Horní Hanychov (595 m)

Stacja górna: Ještěd (995 m)

Czas jazdy: 4 min

Czynna: przez cały rok

Dojście do kolei linowej: Tramwajem numer 3 do stacji końcowej MHD (komunikacja miejska) Horní Hanychov. Do dolnej stacji kolei linowej następnie pieszo ok. 10 minut. Przy dolnej stacji kolei linowej znajduje się parking dla samochodów osobowych i autobusów.

Załącznik

Plné vstupné:110,00 CZK