Hruboskalsko (rotsstad)

Hruba skala, 511 01

Hruboskalsko is één van de bekendste rotssteden en is vooral bekend om de imposante rotstorens waarvan enkele een hoogte van 55 m bereiken. Karakteristiek zijn ook de diepe rotskloven.

Hruboskalsko bestaat uit 3 grotere gebieden: Dračí skály (rotsen), Zámecká rokle (kloof) en de rotsformaties Kapelník, Maják en Údolíčka. Vanwege de weinig weerbestande zandstenen en door de werking van verschillende invloeden hebben de rotsen veel diverse vormen en gestalten gekregen. Daarom is Hruboskalsko ook een populaire bestemming van berg- en rotsbeklimmers.

In het bovenste gedeelte voert de wandelroute Zlatá stezka Českého ráje met talrijke uitzichpunten zoals bijvoorbeeld Mariánská vyhlídka, Na Kapelu, U Lvíčka en de uitkijktoren Hlavatice. Onder de uitzichtpunt Mariánská vyhlídka ligt een symbolisch begraafplaats van berg- en rotsbeklimmers.

Bijlage

Hruboskalsko, auteur: Milan Drahoňovský