Údolí Plakánek (vallei)

Údolí Plakánek, auteur: Luděk Antoš

Libosovice, 507 44

De vallei Plakánek is gelegen bij de burcht Kost, de vijver Obora en de gemeente Střehom.

Het is een romantische vallei met rotsen en (voornamelijk) dennenbossen. Genoemd werd de vallei naar de familie Plakánek die er in de 17de eeuw houtskool brandde. Bij de gemeente Střehom is een molen bewaard gebleven. In de vallei Plakánek kunt u ook enkele zandsteengroeven vinden die als bron van bouwmateriaal voor de bouw van de burcht Kost en de kerk in Sobotka dienden. Er is ook de zogenaamde Malý Plakánek, een kloof in de rotsen in de richting van het dorpje Vesec u Sobotky.

Bijlage

Údolí Plakánek, auteur: Ondřej Littera