Železný Brod, auteur: Podobský Jakub

GSM: +420 778 527 000
E-mail: info@zelbrod.cz, podatelna@zelbrod.cz
Web: www.zeleznybrod.cz

De stad Železný Brod telt 6500 inwoners en ligt op de route Praag – Harrachov, in de schilderachtige vallei van de rivier Jizera.

Deze stad van glas, natuurlijke schoonheid en landelijke bezienswaardigheden is gelegen op de grens van de regio Boheems Paradijs (Český ráj) en de bergen Krkonoše en Jizerské hory. Het mooie golvende landschap is geschikt voor gemakkelijke wandel- en fietstochten. De rivier Jizera is optimaal voor wildwatersporten. De locatie van de stad is ook gunstig voor de liefhebbers van wintersport (er zijn langlaufroutes en skipistes in de omliggende dorpen).

Het oudste gedeelte van de stad is bewaard gebleven vlakbij het plein Malé náměstí dat gedomineerd is door Kostel sv. Jakuba Většího (kerk). Andere bezienswaardigheden in Železný Brod zijn bijvoorbeeld kostelík sv. Jana Nepomuckého na Poušti (kerk) met de traditionele St. Jansbedevaart. Verder is er een stadsmuseum met twee exposities: de glasexpositie (in het gebouw Klemencovska – op het adres Náměstí 3. května) en een etnografische expositie (in het grootste en mooiste vakwerkhuis in Železný Brod, het zogenaamde Běliště).

Bijlage

Mei - September Ma - vrij 8:00 - 12:00