Chrám Narození Panny Marie, Turnov (tempel)

Chrám Narození Panny Marie, auteur: Ing. Pavla Bičíková

Turnov, 511 01

De tempel behoort tot de grootste neogotische gebouwen in Midden-Europa. De neogotische tempel staat op een plaats waar in het midden van de 13e eeuw een dominicaanse klooster met een grote tempel van de Maagd Maria werd gebouwd.

In 1424 werd de klooster afgebrand door Hussieten en alle monniken zijn er gestorven. Op dezelfde plaats werd in 1825-53 een van de eerste neogotische kerken in Bohemen gebouwd. Deze enorme driebeukige basiliek werd gewijd aan de Heilige Maagd Maria. Ook het interieur van de tempel is neogotisch.

Een bijzonder kenmerk van de tempel is de onvoltooide kerktoren, tegenwoordig één van de karakteristieke kenmerken van de stad.

Bijlage

Kerkelijke Monumenten: Kerken