Památková rezervace Karlov (beschermd stadsgezicht)

Karlovské náměstí-socha Lomnice nad Popelkou, auteur: Lomnice nad Popelkou

Karlovske namesti
Lomnice nad Popelkou, 512 51

GSM: +420 739 568 347
Web: www.lomnicenadpopelkou.cz

Karlov, een stadswijk van Lomnice nad Popelkou werd dankzij de unieke volksarchitectuur verklaard tot beschermd stadsgezicht.

In Karlov veel vakwerkhuizen van dezelfde stijl. De benedenhuizen hebben kelderkamers en rijke, met houtsnijwerken versierde voorgevels (de zogenaamde lomenice), gericht op het plein. In het midden van het plein staat een zandstenen beeld van de Maagd Maria van Karlov, de patrones van zwangere en onvruchtbare vrouwen.

Het hoofdplein in Karlov werd gebouwd in de gouden periode van het urbanisme toen er in Podkrkonoší barokke houten huizen werden gebouwd. Het plein is groot en vierkant. In de wijk staan vakwerkhuizen met een gelijke stijl. De benedenhuizen hebben kelderkamers en rijke, met houtsnijwerken versierde voorgevels.

Er staat ook een fonteintje en een standbeeld van St. Prokop. Vroeger werd op dit plein altijd een veemarkt gehouden.

Bijlage

Památková rezervace Karlov