Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Neo-Renaissance style Town Hall, Frýdlant

Radnice Frýdlant, author: Město Frýdlant

Frydlant Region

nam. T. G. Masaryka 37
Frydlant, 464 01

Phone: +420 488 886 111
Web: www.mesto-frydlant.cz

 
Frýdlant is overlooked by its Neo-Renaissance style Town Hall, built in 1893 - 1896 according to a design by the Viennese architect Franz Neumann, who is also the author of the Town Hall in Liberec.

The exterior is decorated with statues of Justice and Self-Sacrifice; inside, one's eyes are captivated especially by stained glass windows, gifts from local businessmen. The bust of Albrecht von Wallenstein situated in the lobby of the town hall is a work by Scholz, a sculptor of Raspenava.

The second floor of the building houses the Town Museum. It boasts a large model of the original town hall, which used to occupy the centre of the square. The model was made by Kindermann, a wood carver.

Attachment

Other Historical Monuments: Historical Bulduings

Images gallery

Frýdlant náměstí, author: AZ fotky

Frýdlant náměstí

 
Frýdlant socha Valdštejna, author: AZ fotky

Frýdlant socha Valdštejna

 
Radnice Frýdlant, author: Město Frýdlant

Radnice Frýdlant

 
Radnice Frýdlant - vestibul radnice, author: Město Frýdlant

Radnice Frýdlant - vestibul radnice

 
Radnice Frýdlant - obřadní síň, author: Město Frýdlant

Radnice Frýdlant - obřadní síň

 
Radnice Frýdlant, author: Město Frýdlant

Radnice Frýdlant

 
 
 

Navigation

 
 
load