Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hunting chateau on Nová Louka - Šámalova chata

Šámalova chata, author: Milan Drahoňovský

Jizera Mountains

Bedrichov, 468 12

E-mail: info@samalova-chata.cz
Web: www.samalova-chata.cz

 
The picturesque landmark of Nové Louky was named after the former chancellor Šámal.

Nová louka is a place where glassworks were operated from 1756 to 1817. Later, the building was purchased by Riedel, a well-known glass maker from the Jizera Mountains, and in 1844 Count Clam-Gallas had it converted into a hunting chateau. The ground building is covered by a garret roof with a turret. It is valuable proof of the history of glass-making in North Bohemia and a lovely sight on the mountain meadow. Subsequently, the building became a chalet for government officers and was named after the chancellor Šámal. This is where the name of Šámalova louka, which is sometimes heard even nowadays, comes from.

Location: 4 km north of Bedřichov

Images gallery

Šámalova chata, author: Milan Drahoňovský

Šámalova chata

 
Šámalova chata na Nové louce, author: Milan Drahoňovský

Šámalova chata na Nové louce

 
 
 

Navigation

 
 
load