Nový Bor swimming centre

Web: www.novy-bor.cz

Type of facility: Outdoor swimming-pool
Activities:
Other facilities: Cabins, changing rooms, Showers, WC, Refreshments, Children’s corner
Sports facilities: Pitches, Beach volleyball

Swimming pool in Novy Bor in your area offers camping, sports fields, tennis courts, beach volleyball. Near the complex is also a sports hall with climbing wall. There are restaurants, washroom, showers, toilets and dressing rooms. The area is suitable for hiking and biking or cycling.

There are restaurants, restrooms, showers, toilets and changing rooms. The area is suitable for hiking and biking or cycling.

Dimensions: 120 x 100 m

Depth: 2 m

Location: 1.5 kilometers southwest of the city

Current water quality information can be found at Regional Health www.khslbc.cz section Recreational water.

Images gallery

Koupaliště Nový Bor, author: Město Nový Bor