Giant Mountains

Capacity

Total capacity of beds: 32
Total number of rooms: 8
Types of room: twin, three-bed, four-bed, multiple-bed
Number of double rooms: 1
Number of three-bed rooms: 3
Number of four-bed room: 2
Number of multiple-bed rooms: 2

room with shower room with WC TV in the room TV in the common room WiFi garden, terrace dance floor playground car park coach parking animals accepted
Additional services: breakfast half board full board bureau de change

Pension and restaurant Crazy offers accommodation in the center of village Vysoké nad Jizerou, in the tourist region Giant Mountains.

Pension Crazy – accommodation:

Pension Crazy has a total capacity of 35 beds in 8 rooms with own sanitary facilities. All rooms are equipped with satellite channels. Upon customer request, we also offer internet access. Two rooms are well equipped kitchen.

Restaurant and bar Crazy – catering:

Pension Crazy offers for the guests a restaurant wide range of fresh salads or steaks on the grill. The restaurant has a WI-FI connection.

Pension Crazy - vicinity:

In the vicinity of the pension are two ski resorts Vetrov and Šachty, which offer many other services such as service and ski rental, snowtubing or ice bar. Pension Crazy offers rental services ATVs and snowscooters including scooters for children, too.

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

Attachment

Images gallery