Hejnice swimming centre

Web: www.mestohejnice.cz

Type of facility: Outdoor swimming-pool
Activities: Children’s swimming pool
Other facilities: Cabins, changing rooms, Showers, WC, Refreshments, Children’s corner
Sports facilities: Pitches

Outdoor swimming centre with grass and sand beaches.

An outdoor natural swimming pool with a concrete bottom and sand as well as grass beaches. It also features a campsite with a car park, changing rooms, showers, toilets, children's pool, children's corner and a refreshment kiosk.

Size: 70 x 30 m.
Depth: up to 2 m.
Location: in a valley 1 km to the south of the centre.

Attachment

May - September všechny dny v týdnu 8:30 - 18:30