Recreational Centre Jizerky

Capacity

Total capacity of beds: 130
Total number of rooms: 17
Types of room: twin, three-bed, four-bed
Number of double rooms: 8
Number of three-bed rooms: 7
Number of four-bed room: 2
Types of cottage: five-bed
Total number of cottages: 14
Number of five-bed cottages: 14

Sports

Sports: Tennis, Table tennis, Boules, Minigolf, Cycle hire

WiFi garden, terrace bike rental sporting equipment rental coach parking animals accepted
Additional services: breakfast half board full board

Campsite facilities

Campsite facilities: Reception Restaurant Electricity Shop Exchange office Sports ground Children’s playground Camp fire Toilets Showers Kitchenette Drinking water Hot water Crockery Fridge Television

Chalet facilities

Chalet facilities: Electricity WC Crockery Fridge Shower Bedding

The Jizerky recreational facility offers accommodation in the beautiful surroundings of the Jizera Mountains region, in the village of Bílý Potok.

The Jizerky recreational facility offers a cosy fast-food restaurant, a common room, a games room (table tennis, board games), classrooms for training courses, a shared kitchen, a volleyball court, minigolf and an open outdoor fireplace. There are many trails for skiers, hikers and cyclers.

Attachment

April - October --