Pension Frýdlant

Total capacity of beds: 22
Additional beds: 3
Total number of rooms: 10
Types of room: single, twin, three-bed
Number of single rooms: 1
Number of double rooms: 6
Number of three-bed rooms: 3

room with shower room with shower room with WC TV in the room WiFi conference room garden, terrace training equipment dance floor gym, fitness centre sauna bike rental sporting equipment rental coach parking credit cards accepted safe
Additional services: breakfast half board full board washing and ironing massage, physiotherapy conference services bureau de change

The Pension Frýdlant offers accommodation in the loveliest part of the Spa Park in town Lázně Libverda, in Frydlant Region and is newly reconstructed. Sauna and whirlpool are available in the object.

Room and hotel facilities and equipment: TV-SAT, radio, bathroom-WC, hair-dryer, telephone, sauna, whirlpool, solarium, car park. Meals are served in spa dining room. Individual boarding-out is possible in an adjacent object.

Unguarded parking place for 5 cars is available at the object. Parking at the residence Novy Dum possible (distance approximately 100 metres). The spa restaurant open for public with the capacity for 62 persons is situated in the neighbourhood.

Attachment

Images gallery

PENZION FRYDLANT, LAZNE LIBVERDA, author: Lázně Libverda, a.s.

PENZION FRYDLANT, LAZNE LIBVERDA

Villa Friedland

Villa Friedland - minigolf, author: Lázně Libverda, a.s.

Villa Friedland - minigolf