Česká Lípa town information centre

Phone: +420 487 881 105, +420 487 881 106
E-mail: rtic@mucl.cz
Web: www.mucl.cz

Česká Lípa town information centre provides information about tourist events and sights in the town as well as the entire region of Česká Lípa.

Česká Lípa information centre is located in the centre of the town, in T.G. Masaryk square. It provides information about social, cultural and sporting events, local sights, transportation, accommodation and dining services in the region of Česká Lípa.

The offer of services include also regional geographic information, tips for trips in the surroundings, sales of maps, brochures, publications, postcards, souvenirs and tourist stamps as well as copying services.

Attachment

April - June Mo - Fr 8:30 - 17:00