Stráž pod Ralskem information centre

GSM: +0
E-mail: infocentrum@strazpr.cz
Web: http://www.strazpr.cz/

The information centre provides information about the tourism related offer of the town and its surroundings. It is located in the centre of the town, on U Potoka street.

Stráž pod Ralskem information centre informs about objects of cultural heritage, history, natural and other interest of the town and its surroundings. It also informs about cultural, social and sporting events in the region.

The information centre also provides information about accommodation and dining options available in the town and its surroundings and operates an accommodation booking system. It is also possible to obtain information about public transport connections as well as tourist services offered in the town.

Stráž pod Ralskem information centre also sells maps and other promotional materials of the town and region

Attachment

Mo - Fr 9:00 - 12:00