Mladá Boleslav information centre

Phone: +420 326 109 402
E-mail: infocentrum@kulturamb.cz
Web: www.infocentrummladaboleslav.cz, www.mladoboleslavsko.eu

Mladá Boleslav information centre is situated on Železná Street, in the historical centre of the town, near Staroměstské Square.

The information centre provides a wide range of information and services for tourists.

At the information centre, you will learn about tourist attractions in Mladá Boleslav and its surroundings, and cultural and sporting events in Mladá Boleslav and the surrounding region. If you are seeking accommodation, the information centre will provide you with information about accommodation, dining as well as other services for tourists.

You can also buy promotional materials - postcards, hiking and cycling maps, brochures and other publications for tourists. The centre sells tickets to cultural events in the Ticketportal, Ticketpro and Ticketstream networks. It also offers information about train and bus timetables.

Other services include public internet access, copying and printing.

Attachment

Mo - Fr 8:00 - 17:00 zavřeno