Lázně Libverda information centre

Phone: +420 482 322 457
E-mail: infocentrum@laznelibverda.cz
Web: www.laznelibverda.cz

Lázně Libverda information centre provides information about the spa and the enjoyable spa town as well as the entire region of Frýdlant.

The information centre offers basic information about places of natural, historical and cultural heritage as well as cultural and sporting events of the regions of Frýdlant, Liberec and Jablonec. Information about public transport timetables, accommodation and dining in the town and its surroundings as well as spa treatment provided by Libverda Spa a.s. is also available.

The information centre also offers high-speed internet connection, copying services, mediation of accommodation of all prices levels, one-day excursions or guided tours.

The information centre sells hiking maps and guides, cycling maps, books, brochures, souvenirs, postcards with regional topics and presentation DVDs and CDs.

Attachment

July - August Mo - Fr 8:00 - 12:00