Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Church of St. Peter, Špindlerův Mlýn

kostel sv.Petra, Špindlerův Mlýn, author: jan špelda

Giant Mountains

Spindleruv Mlyn, 543 51

 
St. Peter`s Chapel in Špidlerův Mlýn was built in 1793 as the centre of the local people\'s spiritual life.

The local people applied for a permit to build the church as early as 1784, but were not successful until 1793. That year a decree by Franz I enabled the inhabitants of Špindlerův Mlýn to build their own church intended to replace the decaying chapel in Svatý Petr.

They built a temporary wooden church, which became the spiritual centre of the newly forming community. 1802 saw the laying of the foundation stone of a new church built of stone. The church was completed in 1807 and the first service took place on 1 November of the same year.

Sacrial Monuments: Church

 

Navigation

 
 
load